NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1.  W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane jak w każdą niedzielę, przypominamy że jest to dzień obowiązkowego uczestniczenia w Eucharystii. Prosimy pobrać poświęconą kredę i kadzidło, aby po przyjściu do domu odmówić modlitwę, okadzić mieszkanie a kredą na drzwiach wejściowych napisać imiona Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok 2023. Tego dnia po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie rozpocznie się adoracja indywidualna przez całą noc w kaplicy adoracji.

2.  Również dnia 6 stycznia w piątek zapraszamy wszystkie rodziny na Orszak Trzech Króli, organizowany przez Wspólnotę Świętych Piotra i Pawła. W tym roku odbędzie się on w czasie popołudniowym. O godz. 14.30 powitamy Mędrców ze Wschodu pod Urzędem Gminy w Dębem Wielkim. Następnie powędrujemy do naszego parafialnego Betlejem w kościele i spotkamy się ze Świętą Rodziną. Na wędrownym szlaku pojawią się postacie, które będą nas zniechęcać do drogi. Będą też dobre anioły, które wskażą drogę- ich się słuchamy.  Około godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta z oprawą kolędową grup śpiewających. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

3.  W sobotę 7 stycznia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluton Różańcowy.

4.  Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2022 obchodzili swój jubileusz ślubu.

5.   Bóg zapłać za ofiary na remont plebanii i ogrzewanie kościoła- 1000 zł. 500zł i 100zł.

6. Trwa już Kolęda. Przychodzimy do Was w imię Jezusa Chrystusa, aby Was pobłogosławić na 2023 rok. Dziękujemy za dotychczasową życzliwość i nadal prosimy o przyjeżdżanie po kapłanów i pomoc w czasie kolędy poprzez wychodzenie po księdza i odprowadzenie do sąsiada. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby parafii i za ofiary składane dodatkowo na remont zabytkowej plebanii.  Cały plan  kolędy jest wywieszony w gablotach, oraz podany na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

7.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.