XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.

2. Kończy się rok szkolny 2023/ 2024. Chcemy podziękować Panu Bogu za czas nauki dzieci i młodzieży oraz za trud pracy nauczycieli, katechetów i pracowników naszych szkół. Będziemy również prosić o Boże Błogosławieństwo na czas wakacji i urlopów. Zapraszamy uczniów i rodziców: w czwartek 20 czerwca o godz. 14.00 na Mszę Św. w intencji Liceum Mundurowego PUL, a w piątek 21 czerwca o godz. 8.00 w intencji Szkoły Podstawowej.

3. Dziękujemy za ofiary składane jako dar serca od rodziny na obraz Jezusa Miłosiernego i na pozłacaną ramę.

4. 29 czerwca w sobotę zapraszamy na nasz odpust parafialny w uroczystość Św. Piotra i Pawła. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00. 11.00 i 18.00. Mszy Św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Jacek Grzybowski, który poświęci obraz Jezusa Miłosiernego. Po Eucharystii zapraszamy wszystkie rodziny na grochówkę, grilla, pajdy chleba ze smalcem i ciasto. Wśród atrakcji znajdą się również kiermasz wartościowych książek, zamek dmuchany dla dzieci oraz przedstawienie. O godz. 13.30 Teatr Kwatera z Warszawy zagra spektakl pt. „Piotruś i hela w Krainie emocji”. Przedstawienia jest uniwersalne i adresowane dla maluchów od 4 lat w górę. W przygotowaniu wydarzenia biorą udział wszystkie wspólnoty parafialne we współpracy z Kołem Gospodyń Miodziolesin i Liceum Mundurowym. Dochód z ofiar zostanie przeznaczony na utworzenie specjalnego funduszu w naszej parafii na działalność ewangelizacyjną wśród młodzieży.

5. Zapraszamy w sobotę 22 czerwca Radę Parafialną na spotkanie duszpasterskie, które odbędzie się o godz. 11.00 na plebanii.

6. Dziękujemy Państwu Elżbiecie i Piotrowi Piotrkowiczom z ulicy Kościelnej za przekazane ofiary: 1000 zł na obraz Jezusa Miłosiernego i 1000 zł na Caritas. Jest to ich dar wdzięczności za okazaną im przez Parafię pomoc po tragedii pożaru domu. Bóg zapłać za ich piękny dar serca.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Marcin Wójcik, kawaler z par. tutejszej i Natalia Łukasiewicz, panna z par. M.B. Nieustającej pomocy w Hucie Mińskiej.

8. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i Parafii została włączona: Nina Zawada.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 10. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Mieczysława Piotrkowicza. Wieczny odpoczynek…