Nasz Chór przy pracy

Nasz chór parafialny powstał w marcu 2016 roku z inicjatywy proboszcza – ks. gen. Sławomira Żarskiego przy udziale młodej dyrygentki, Zuzanny Gulewicz, absolwentki Dyrygentury Chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.Pierwszy raz zabrzmieliśmy w kościele jako chór w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 27 marca 2016 roku. Od tego czasu służymy śpiewem w liturgii podczas pierwszych niedziel miesiąca, a także ważniejszych uroczystości kościelnych i parafialnych. Działamy także poza liturgią. Zaśpiewaliśmy kilka koncertów z repertuarem kolędowym, pasyjnym, liturgicznym oraz patriotycznym. Część z nich odbyła się poza granicami naszej parafii przy udziale zaprzyjaźnionych chórów z Mińska Mazowieckiego, Mrozów i Sulejówka oraz warszawskiej orkiestry smyczkowej.

Działalność koncertowa zmotywowała nas do utworzenia własnej nazwy zespołu. “Quercetum Dei” oznacza po łacinie dąbrowę Boga. Tak jak Dębe Wielkie ma swoje dęby, tak my, jak one, chcemy wzrastać ku Bogu ofiarując Mu swój śpiew. Zależy nam też, by nasza dąbrowa się rozrastała, dlatego zapraszamy do chóru wszystkich miłośników śpiewu – ceniących sobie przyjazną atmosferę, ale i intensywny rozwój.

Spotykamy się w poniedziałki w godzinach 19:15 – 21:30 w jednej z dostępnych sal domu parafialnego. Zapraszamy serdecznie każdego, kto chce spróbować sił w śpiewie wielogłosowym, bez względu na wiek, doświadczenie muzyczne lub płeć.

Zapraszamy również na naszą na naszą stronę na Facebooku

SOPRANY:Monika Stelęgowska, Aldona Wieczorek, Renata Bąk, Marzena Borcuch, Ewa Woźnica,

ALTY:Małgorzata Gańko, Magdalena Komorowska, Grażyna Tkaczyk, Rozalia Bułaś

TENORY:Robert Gańko