NIEDZIELA  NARODZENIA  PAŃSKIEGO

1. Dnia 30 grudnia w piątek obchodzimy uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa. Maryi i Józefa.   

2. W sobotę 31 grudnia kończy się Rok Pański 2022. Tego dnia wypada uczynić rachunek sumienia z naszej wiary w Boga i z miłości do bliźniego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.   

3.  W niedzielę 1 stycznia w uroczystość  Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Kościół obchodzi również Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.

4. Dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy wszystkie rodziny na Orszak Trzech Króli organizowany przez Wspólnotę Świętych Piotra i Pawła. W tym roku odbędzie się on w czasie popołudniowym. O godz. 14.30 powitamy Mędrców ze Wschodu pod Urzędem Gminy w Dębem Wielkim. Następnie powędrujemy do naszego parafialnego Betlejem w kościele i spotkamy się ze Świętą Rodziną. Na wędrownym szlaku pojawia się postacie, które będą nas zniechęcać do drogi. Będą też dobre anioły, które wskażą drogę- ich się słuchamy.  Około godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta z oprawą kolędową grup śpiewających.

5.  Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2022 obchodzili swój jubileusz ślubu. 

10.   Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie kościoła-200zł i kaplicę adoracji- 200zł.

6. Kolędę w formie tradycyjnej, rozpoczniemy już po Świętach. Przybędziemy do Was w imię Jezusa Chrystusa, aby Was pobłogosławić na 2023 rok. Cały plan  kolędy, który jest wywieszony w gablotach, podany na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

7.  Dziękujemy Pani Iwonie Geresz i Agnieszce Gasiuk za przygotowanie dekoracji adwentowej i świątecznej ołtarza oraz projekt i wykonanie tegorocznej Szopki. Dziękujemy Panu Andrzejowi Kowalczykowi za pomoc w przygotowaniu szopki. Dziękujemy Panu Ryszardowi Jackiewiczowi z ul. Kościelnej za ofiarowanie choinek do kościoła. Dziękujemy na ręce dowódcy Pana Mariusza Bułasia całemu Plutonowi Różańcowemu oraz Panu Grzegorzowi Chodkowskiemu za instalacje choinek, powieszenie bombek i oświetlenie.

8. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony: Aleksander Andrzej Pawlak.

9.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 10.   Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Marię Barbarę Gańko.