II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W piątek 1 marca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i Drodze Krzyżowej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do godz. 20.00, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła. Następnie rozpocznie się adoracja całonocna indywidualna w Kaplicy Adoracji. Tego również dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.

2. W sobotę 2 marca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.

4. Zbliża się rocznica śmierci Ks. Tadeusza Bąka, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. w Jego intencji, która będzie sprawowana specjalnie o godz. 15.00.                                                                 

5. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy również na celebrację Jutrzni w sobotę o godz. 6.30.

6. W dniach od 14 kwietnia do 7 czerwca w naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje z Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi przez Maryję według metody Św. Ludwika De Montfort opisanej w „Traktacie o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz zestawie ćwiczeń duchowych opracowanych przez Ks. F.W. Fabera. Rekolekcje poprowadzą Państwo Kozikowscy wraz ze Wspólnotą Duchowych Niewolników Maryi z Warszawy. Warunkiem uczestnictwa w rekolekcjach jest wcześniejsze zapisanie się oraz wpłacenie cegiełki-ofiary na przewodnik duchowy. Zapisy w naszym kościele będą prowadzili przedstawiciele Róż Rodzinnych w każdą niedziele po Mszy Św. o godz. 10.30 i będą trwały do 14 kwietnia włącznie. Nie będzie możliwości dołączenia do rekolekcji w trakcie ich trwania. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w gablotach i na banerze. W sprawie pytań i szerszych informacji zapraszamy na stronę internetową Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi lub do osób zapisujących. Zachęcamy do podjęcia tego rekolekcyjnego wyzwania. Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i Bożej łaski podczas indywidualnych ćwiczeń duchowych.

7. W naszej parafii gromadzi się już 13. Róża Rodzinna p.w. Bł. Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi. Róże modlą się w intencji członków i ich rodzin, za rodziny zagrożone rozpadem, przeżywające kryzysy, za dzieci, młodzież, osoby samotne, poszukujące miłości i swojego powołania, chorych, cierpiących w intencji Ojca Świętego. Obecność w Róży wiąże się z codziennym odmawianiem 1 dziesiątka różańca. Zachęcamy do dołączenia do tej rodziny różańcowej poprzez wpisanie się do księgi, która znajduje się na ołtarzu Matki Bożej.

8. Bóg zapłać za ofiary na remont starej plebanii: 200 zł z Kobiernego i 100 zł z Dębego Wielkiego.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.