VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Jutro 13 maja wyjątkowo o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo majowe, po którym rozpocznie się pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy w inne dni na nabożeństwa majowe sprawowane o godz. 17.30.


2. Trwają Rekolekcji 33-dniowe Oddania Jezusowi przez Maryję. Zapraszamy uczestników jutro na Mszę Św. o godz. 18.00, po której rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i Konferencja wprowadzająca w kolejne ćwiczenia duchowe.


3. 14 maja o godz. 18.30 przybędą do parafii Św. Antoniego z Padwy w Mińsku Maz. relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi na Mszę Św. sprawowaną tego dnia o godz. 19.30. przez ks. bpa Wojciecha Osiala. Peregrynacja w naszym dekanacie będzie trwała do 15 maja, zakończy się tego dnia Mszą Św. o godz. 15.00. W sobotę 18 maja o godz. 13.00 w domu św. siostry Faustyny w Ostrówku odbędzie się specjalne diecezjalne spotkanie z Rodziną Ulmów dla dzieci z rodzicami. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach, pełen program podany jest w gablotach parafialnych, na stronie internetowej parafii i na FB.


4. W sobotę 18 maja o godz. 11.00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Warunkiem przystąpienie do sakramentu jest dostarczenie stosownych dokumentów, o których wspominaliśmy w ogłoszeniu na FB Parafii. Próba przed
uroczystością odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.00, a spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w czwartek 16 maja o 16.00.


5. 18 maja w sobotę, obchodzimy Wigilię Zesłania Ducha Św. Wspólnoty naszej parafii serdecznie zapraszają na uroczystą Mszę Św., o godz. 18.00, która odbędzie się z rozbudowaną Liturgią Słowa. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Uroczystość zakończymy agapą w salach domu parafialnego.


6. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III C na Mszy Św. o godz. 10.30 przystąpią do I Komunii Św. Prosimy wybrać inne godziny Mszy Św., aby dać szansę dzieciom, rodzicom i gościom swobodnie przeżyć piękną uroczystość.


7. Pluton Różańcowy organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach 10 –14 sierpnia. Zapraszamy dzisiaj na spotkanie informacyjne i zapisy, o godz. 19.00 w domu parafialnym.


8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Magdalena Wieczorek, panna z parafii tutejszej i Aleksander Kapliński, kawaler z parafii Narodzenia N.M.P. w Warszawie.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.


10. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Kazimierza Szczepka i Marka Paszkowskiego. Wieczny odpoczynek…