XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Informujemy, że zgodnie z decyzją ks. bpa Romualda Kamińskiego, ks. Paweł Kondracki od dnia 26 sierpnia obejmie nowe stanowisko wikariusza w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie. Pożegnanie ks. Pawła odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia na Mszy Św. o godz. 12.00. Nowego wikariusza ks. Rogera Gładkiego powitamy w Uroczystość N.M.P Częstochowskiej 26 sierpnia o godz. 18.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.

3. Dziękujemy za składane ofiary, jako dar serca od rodziny na obraz Jezusa Miłosiernego i na pozłacaną ramę.

4. 29 czerwca w sobotę zapraszamy na nasz odpust parafialny w uroczystość Św. Piotra i Pawła. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00. 11.00 i 18.00. Mszy Św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks.bp Jacek Grzybowski, który poświeci obraz Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Św. odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół kościoła, prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów oraz zapraszamy bielanki i dzieci do sypania kwiatów. Następnie zapraszamy wszystkich parafian na piknik rodzinny. Czeka wiele atrakcji, między innymi: grochówka, grill, swojski chleb ze smalcem, wata cukrowa, ciasto, kiermasz wartościowych książek i zamek dmuchany dla dzieci. O godz. 13.30 Teatr Kwatera z Warszawy zagra spektakl pt. „Piotruś i Hela w Krainie emocji”. Dochód z ofiar zostanie przeznaczony na utworzenie specjalnego funduszu w naszej parafii na działalność ewangelizacyjną wśród młodzieży. Przepraszamy, ale tego dnia będzie zamknięty parking przy domu parafialnym.

5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Marcin Wójcik, kawaler z par. tutejszej i Natalia Łukasiewicz, panna z par. M.B. Nieustającej pomocy w Hucie Mińskiej; Piotr Rek, kawaler z parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie i Maria Siporska, panna z par. tutejszej; Konrad Jackiewicz, kawaler z parafii tutejszej i Karolina Teresa Wielgo, panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie.

6. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i Parafii została włączona: Liliana Chrościcka, Oliwia Białowąs, Franciszek Ekert, Jakub Szczepek, Tymon Jerzy Wojdyga i Fabian Woźnica.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.