II NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego pod hasłem: „ Każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego kto życie od Niego otrzymał”. Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.  Do modlitwy zostaną włączone intencje, które można wrzucać do skrzynki stojącej przy Ciemnicy. Każdy kto dzisiaj odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego może uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiejsza niedziela to również patronalne święto Caritas, dlatego z serca składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Prezes Agnieszki Ryniewicz wszystkim naszym wolontariuszom Parafialnego Szkolnego Zespołu Caritas, za ich ofiarną i cierpliwą posługę dla dobra  biednych i potrzebujących w naszej parafii, a nawet w wymiarze całej Gminy Dębe Wielkie. W ich intencji jest sprawowana Msza Św. dzisiaj o godz. 10.30.

3. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia, który z naszej diecezji wyruszy po Mszy Św. o godz. 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej.

4.  W sobotę dnia 13 kwietnia odbędzie się uroczystość wręczenia sztandaru i nadanie imienia „Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej” dla I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Dębem Wielkim. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz. 10.00 w kościele, następnie o godz. 11.15 dalsza część na placu apelowym przy domu parafialnym.

5. Rozpoczynamy 33-dniowe rekolekcje oddania się Jezusowi przez Maryję. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. przedstawiciele Wspólnoty Duchowej Niewolników Maryi  wprowadzą nas w ideę tych rekolekcji. Po Mszy Św. o godz.  18.00 nastąpi przekazanie zamówionych przewodników duchowych i traktatów  Ludwika  de Montfort. Można jeszcze dzisiaj i w przyszłą  niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 dokonać rejestracji  uczestnictwa w tych rekolekcjach. Bliższe informacje podane są w gablotach.

6. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość 193. rocznicy bitwy Pod Dębem Wielkim. Przed Mszą Św. o godz. 11.30 odbędzie się w kościele koncert Orkiestry Wojskowej. Następnie o godz. 13.00  udamy się pod pomnik Generała Brygady Franciszka Sznajdego na dalsza część uroczystości. Całość zakończy piknik żołnierski.

7. Dnia 12 kwietnia w ramach tygodnia Bożego Miłosierdzia w Dzień Dobra na hali sportowej w Szkole Podstawowej, wolontariusze Szkolnego Caritas w czasie koncertu i promocji Dobrego Ciasta będą zbierali ofiary jako wsparcie dla rodziny uczniów którzy stracili swoją Mamę.

8. Urząd Gminy Dębe Wielkie informuje, że Polska Spółka Gazownictwa rozpoczyna proces budowy sieci gazowej na terenie naszej gminy.  Spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi przyłączeniem swoich budynków do sieci odbędzie się 17 kwietnia o godz. 16.00. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej. Pełne informacje o tej inwestycji podane są w gablotach.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary:  Adrian Dzięcioł, kawaler i Kinga Woźnica, panna oboje z parafii tutejszej;  Albert Kurowski, kawaler z parafii Dziesięciu Tysięcy  Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie i Marta Jadwiga Pawlik, panna z parafii tutejszej.

10. Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu została włączona Oliwia  Lesińska.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.