V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Jutro 29 kwietnia rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje 33 Dniowe Oddania się Jezusowi przez Maryję, które poprowadzą Państwo Anna i Zbigniew Kozikowscy ze Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi z Warszawy. Zapraszamy zapisanych uczestników rekolekcji i chętnych, którzy chcieliby dołączyć na Mszę Świętą o godz. 18.00, po której rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja wprowadzająca w ćwiczenia duchowe. Polecajmy rekolektantów Panu Bogu i Maryi, aby święty czas rekolekcji przyniósł błogosławione owoce ich rodzinom i całej parafii.

2. W środę 1 maja zapraszamy na pierwsze nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny, które będzie zawsze sprawowane o godz. 17.30. Zachowajmy nasz piękny Polski zwyczaj nabożeństw majowych przy kapliczkach lub krzyżach, aby w litanii wyśpiewać naszą cześć i przywiązanie do Matki Bożej.

3. Apostolat Złotej Róży zaprasza w czwartek 2 maja na różaniec o godz. 17.00. Tego również dnia przypada Święto Flagi Narodowej, pamiętajmy o jej wywieszeniu przy naszych domach. W czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Św.

4. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane tego dnia jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godzinie 18.00 i nabożeństwie, adoracja, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła. Następnie rozpocznie się adoracja indywidualna w Kaplicy Adoracji przez całą noc.

5. W sobotę 4 maja po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.

6. Również w sobotę 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji. Jest On również patronem wszystkich strażaków. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Druhnach i Druhach z OSP w Dębem Wielkim, którzy z narażeniem swego życia ratują czyjeś życie, mienie i cały dobytek. Uroczysta Msza Św. w intencji naszych strażaków, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i procesja. Dzieci, które chcą włączyć się w śpiew na Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy pół godziny wcześniej na próbę.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę rowerową organizowaną z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 10 do 14 sierpnia. W tym roku będą dwie możliwości pielgrzymowania – jedna pielgrzymka EKSTREMALNA dla osób bardziej zaawansowanych oraz druga – RODZINNA – dla mniej doświadczonych w jeździe na rowerze. Zapraszamy wszystkich bez ograniczeń: rodziny z dziećmi, młodzież i osoby starsze. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w niedziele 5 i 12 maja w sali parafialnej po Mszy św. wieczornej. Zapisy będą możliwe również w zakrystii.

9. Dziękujemy Ks. Markowi Lemiechowi za wygłoszone Słowo Boże i polecamy w modlitwie Dobremu Bogu Jego i całą wspólnotę parafialną w trudzie budowy nowej świątyni.

10. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła zostali włączeni: Apolonia Wojtalik, Nikodem Jamiołkowski i Jakub Janczak.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

12. Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P. Jadwigę Grossman. Wieczny odpoczynek…