IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołanie do szczególnej służby w Kościele, który przeżywać będziemy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa.

2. Dziękujemy ks. dr Dariuszowi Czupryńskiemu, Dyrektorowi Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, za wygłoszone Słowo Boże. Niech Jemu i pracownikom Hospicjum Pan Bóg Błogosławi w samarytańskiej opiece nad chorymi.

3. We wtorek uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św., na spotkanie po Mszy Św. o. 10.30.

5. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas ks. Marek Lemiech, proboszcz parafii Wielgolas Brzeziński, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na budowę kościoła.

6. Ogłoszenie Caritas: Drodzy Darczyńcy, dziękujemy Wam z głębi ser za nieustające zaangażowanie i wielkoduszne wsparcie, które okazujecie naszej parafialnej Caritas oraz naszym podopiecznym. Dzięki Waszym datkom mogliśmy przygotować bony świąteczne Bożonarodzeniowe oraz Wielkanocne o łącznej wartości ponad 7 tys. złotych. Dodatkowo, Wasze staranie zaowocowało ponad 40 paczkami świątecznymi i 30 wymarzonymi prezentami dla dzieci. W ostatnim roku mogliśmy miedzy innymi: zagospodarować i wyposażyć pomieszczenie na łazienkę dla potrzebującej rodziny – koszt 7 tys. zł, wesprzeć rodzinę po pożarze – 6 tys. zł, wesprzeć leczenie Pana Zbigniewa – 4 tys. zł, opłacić wycieczki dzieciom szkolnym – 1.500 zł, zakupić leki na sumę 12 tys zł, wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi w Syrii – 5 tys. zł, zakupić opał – 6 tys. zł. Jeszcze raz dziękujemy Wam za Waszą ofiarność a Waszą życzliwość polecamy opiece Bożej. Niech Jego błogosławieństwo obdarzy Was wszelkim dobrem.

7. Dziękujemy naszemu parafianinowi Panu Rafałowi Kończykowi, za pomoc w przygotowaniu wniosku oraz wszelką pomoc, dzięki której mogliśmy otrzymać od Marszałka Województwa Mazowieckiego 110 tys. zł. na nowe okna w Starej Plebanii.

8. Dziękujemy rodzinie z Olesina za ofiarę 500 zł na remont starej plebanii.

9. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła został włączony: Ignacy Jan Laskowski.

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.