NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane jak w każdą niedzielę. Jest to dzień, w którym naszą modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. We wtorek 2 kwietnia przypada kolejna rocznica śmierci Św. Jana Pawła II zapraszamy Jego czcicieli na Plac Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie pod krzyżem odbędzie się modlitewne spotkanie w intencji Ojczyzny.

3. Dnia 4 kwietnia w I czwartek miesiąca zapraszamy na różaniec, który o godz. 17.30 poprowadzi Apostolat Złotej Róży.

4. W I piątek miesiąca 5 kwietnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa adoracja, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

5. W sobotę 6 kwietnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja wokół kościoła.

7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego na Mszy Św. o godz. 10.30 modlić się będziemy za wolontariuszy naszego Parafialnego i Szkolnego Zespołu Caritas oraz wszystkich darczyńców. Taca tego dnia jest przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Zapraszamy tego dnia o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, do której można będzie zgłosić swoje własne intencje.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy chętne dzieci do włączenia się w śpiew podczas Mszy Św. o godz. 10.30, krótka próba odbędzie się o godz. 10.00 w kościele.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wielki wkład w przygotowanie uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy Ks. Pawłowi, ceremoniarzowi Mateuszowi Gereszowi, lektorom i ministrantom za przygotowanie Liturgii. Na ręce dowódcy Pana Mariusza Bułasia dziękujemy Plutonowi Różańcowemu za wykonanie Ciemnicy i wartę honorową w nocy z Wielkiego Piątku na Wielka Sobotę. Za wykonanie i podświetlenie tabernakulum do Ciemnicy dziękujemy Panu Pawłowi Kapuście z Plutonu Różańcowemu. Za przygotowanie Grobu Pańskiego dziękujemy Społecznej Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Kobiernego wraz z Przyjaciółmi. Na ręce dyrektora Liceum Mundurowego Pana Mariusza Księżopolskiego i Pana Płk. Dariusza Kuzieli dziękujemy Kadetom za wartę, którą pełnili w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 14.00. Pani Iwonie Geresz i Agnieszce Gasiuk dziękujemy za dekorację ołtarza głównego na czas Wielkiego Postu i Święta oraz posadzenie kwiatów wokół kościoła. Dziękujemy Druhnom i Druhom strażakom na ręce komendanta Pana Grzegorza Ostrowskiego za wartę przy grobie Pańskim i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej. Za oprawę muzyczną i śpiew dziękujemy organistom Panu Karolowi Marcinkowskiemu, Panu Markowi Dołkowskiemu i scholi oraz Pani Zuzannie Gulewicz i całemu Chórowi Parafialnemu. Pani Renacie Dołkowskiej dziękujemy za przygotowanie bielanek i dziewczynek do sypania kwiatów wraz z rodzicami w czasie procesji Rezurekcyjnej. Dziękujemy Panu Tomaszowi Kowalewskiemu, naszemu Kościelnemu, Pani Iwonie i Maciejowi Trochimiukom sprzątającym naszą świątynię oraz Panom Grzegorzowi Chodkowskiemu i Andrzejowi Kowalczykowi za trud pracy porządkowej i organizacyjnej przed Świętami i w czasie Świat w kościele i wokół kościoła. Dziękujemy niosącym w procesji Rezurekcyjnej, baldachim, chorągwie, feretrony, różaniec , figurę M.B. Fatimskiej oraz członkiniom K.Ż.R. za niesienie świec.

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy Śp. Janusza Skwiecińskiego. Wieczny odpoczynek…