II   NIEDZIELA  ADWENTU
 1.   W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na uroczyste Msze Św. sprawowane o godz. 6.45., 10.00 i 18.00.
 2.   Zapraszamy na roratnie czuwanie z Matką Boża, sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Po Mszy Św. Caritas przygotowuje dla dzieci drożdżówki i pączki.
 3.   W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje, które poprowadzi Ks. Bp Kazimierz Wielikosielec z Homla na Białorusi. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach i podany na stronie internetowej parafii i Facebooku.
 4.     Pod chórem została ustawiona choinka Caritas, na krórej zostały zawieszone bombki z opisem wymarzonego prezentu dla dzieci lub opisem paczki świątecznej dla potrzebującej rodziny. Można nas również wesprzeć finansowo, zebrane środki przeznaczymy na talony do lokalnego sklepu spożywczego, tak aby podopieczni mogli sami zrobić zakupy świąteczne. Podarunki prosimy dostarczyć do 18 grudnia. Jest również ustawione stoisko Caritas ze świecami adwentowymi i wigilijnymi. Zapraszamy do zakupu i wsparcia naszych podopiecznych.  
 5.     Szkoła Podstawowa im. Bł. Kard. Wyszyńskiego oraz wilczki z naszej parafii przygotowały kiermasz świąteczny. Dochody ze sprzedaży produktów będą przekazane księdzu Marcinowi Ciesielskiemu, który prowadzi pomoc materialną na Ukrainie, w Horochowie i Łucku. 
 6.    Na ręce dowódcy pana Mariusza Bułaśia składamy wielkie Bóg Zapłać całemu Plutonowi Różańcowemu za ich ofiarną pracę przy układaniu kostki przed kościołem. Dziękujemy za ich pracę przy wymianie ogrzewania z olejowego na pompy cieplne w domu parafialnym. Przygotowują również pomieszczenie pod nową siedzibę Caritas. Dziękujemy również Panu Grzegorzowi Chodkowskiemu, Andrzejowi Kowalczykowi i Ryszardowi Piotrkowiczowi za prace gospodarcze, remontowe i elektryczne w kościele    i w domu parafialnym.
 7.    Informujemy, że wyjazd na sztukę teatralną „Pinokio” do WSD dnia  10 grudnia odbędzie się z przed kościoła o godz. 16.30. 
 8.    Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2022 obchodzili swoje jubileusze ślubu. Uroczysta Msza Św. w intencji Jubilatów będzie odprawiona 15 stycznia 2023 roku w niedzielę o godz. 12.00.
 9.    Przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa są wystawione poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na remont zabytkowej plebanii.
 10.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania j gazetki „Lumen”
 11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Sabinę Szulik. Wieczny  odpoczynek… .