III   NIEDZIELA  ADWENTU

1. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje adwentowe- czas duchowej odnowy, które prowadzi Ks. Bp Kazimierz Wielikosielec z Homla na Białorusi. W tej przedświątecznej krzątaninie zatrzymajmy się na chwilę, aby dokonać korekty własnej drogi życia. Zapraszamy na rekolekcyjne spotkania w poniedziałek i wtorek. Msze Św. w tych dniach będą sprawowane: o godz. 6.45 Msza Św. roratnia, następnie o godz. 10.00, o godz. 16.00 Msza Św. dla dzieci oraz dla dorosłych o godz. 17.00 i 18.30. Pełen plan rekolekcji podany jest w gablotach, na stronie internetowej parafii i Facebooku. Spowiedź Św. będzie na każdej Mszy Św. Ofiary zbierane w poniedziałek i wtorek, są darem naszej wdzięczności dla Księdza Biskupa i są przeznaczone na budowę kościoła w Homlu.                                                                                                                                       

2.  Zapraszamy na roratnie czuwanie z Matką Bożą, sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.  

3.   W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania I rok przygotowania, a po Mszy o godz. 18.00. II rok.

4.  Pod chórem ustawiona jest choinka Caritas, na której zwieszone są bombki z opisem wymarzonego prezentu dla dzieci lub opisem paczki świątecznej dla potrzebującej rodziny. Można również wesprzeć finansowo, gdzie zebrane środki będą przeznaczone na talony do lokalnego sklepu spożywczego, aby podopieczni sami zrobili świąteczne zakupy. Podarunki prosimy dostarczyć do 18 grudnia. Zapraszamy do zakupu świec adwentowych i wigilijnych, aby wesprzeć naszych podopiecznych.

5.  Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2022 obchodzili swój jubileusz ślubu. 

6.   Bóg zapłać za ofiary na kościół: 2 x 200zł.

7.   Przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa są wystawione poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na remont zabytkowej plebanii.  

8.   W tym roku planujemy wizytę duszpasterską – kolędę w formie tradycyjnej. Chcemy spotkać się z Wami,  Drodzy Parafianie, w Waszych domach i pobłogosławić Was na rok 2023. Plan propozycji kolędy jest już wywieszony w gablotach, podany na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Prosimy o zgłaszanie swoich uwag poprzez Radnych i Sołtysów.   

9.     Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 10. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Wiesława Ostrowskiego, Stanisława Sagałę i Jana Kobzę. Wieczny odpoczynek…