2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
  1. W czwartek 6 stycznia  obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane jak w każdą niedzielę. Przy ołtarzu można będzie  pobrać poświęcone kadzidło i kredę, aby po powrocie do domu okadzić mieszkanie a kredą na drzwiach wejściowych wypisać imiona Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok 2022.                       Tego dnia o godzinie 10.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Zbiórka i powitanie mędrców na rogu ul. Kościelnej i Pedagogów. Następnie przejdziemy do Kościoła na uroczystą Mszę Św. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. 2.  W piątek 7 stycznia po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 Wspólnota Świętych Piotra i Pawła poprowadzi adorację, potem rozpocznie się adoracja indywidualna przez całą noc. Tego również dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.
  2. W przyszłą niedzielę 9 stycznia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. prałata dr. Dariusza Szczepaniuka w intencji małżeństw,  które w roku 2021 obchodziły swoje jubileusze. Jubilatów i wszystkich parafian zapraszamy na Koncert Galowy w wykonaniu Orkiestry Koncertowej i Solistów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się dzień wcześniej 8 stycznia w sobotę o godz. 16.00.
  3. Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim zaprasza dzisiaj na Koncert Noworoczny                  pt. „ Jak za dawnych lat”, który odbędzie się o godz. 17.00 w Sali OSP Dębe Wielkie.
  4. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego będą rozdawać arkusze z ankietą Synodu o Synodalności, aby we wspólnotach i indywidualnie odpowiedzieć na zawarte tam pytania. Zachęcamy do włączenie się w to Dzieło Synodalne.
  5. Trwa nasza Kolęda, gdzie przychodzimy do Was w imię Jezusa Chrystusa, aby Was pobłogosławić na 2022 rok. Przepraszamy, że nie możemy gościć w Waszych domach, ale na posesji lub ulicy przed nią, przepraszamy, że nie będzie dłuższej rozmowy, chcemy jednak w trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie zachować dystans i ostrożność. Dziękujemy, że przed domem wystawiacie stolik jako ołtarz kolędowy z krzyżem, świecami i woda świeconą. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby parafii.

PLAN KOLEDY na najbliższy tydzień:

3.01.2022. (poniedziałek) od 16.00 Aleksandrówka – (jeden

ksiądz) ul. Warszawska, (drugi ksiądz) ul. Parkowa, Spacerowa

i Kolejowa.

4.01.2022. (wtorek) od 16.00 Dębe Wielkie -(dwóch księży) ul.

Dębowa, 103 Batalionu Strzelców, Miła, Powstańców z

ulicami przyległymi.

5.01.2022. (środa) od 16.00 Dębe Wielki -(dwóch księży) ul.

Pustelnicka, Leśna, Lazurowa, Pogodna, Słoneczna i Ostrów

Kania ul. Powstańców.

7.01.2022. (piątek) od 16.0 Dębe Wielkie- (dwóch

księży) ul. Prądzyńskiego.

8.01.2022. (sobota) od 9.00 (dwóch księży) Aleksandrówka –

ul. Mazowiecka, Długa, Cicha.

6. Bóg zapłać za ofiary na kaplicę adoracji: 2000 zł. i 150 zł. oraz za ofiary składane za        opłatki, zebraliśmy 20 tysięcy 800 złotych.

7.  Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. została włączona: Wiktoria Maria Nocuń.