3 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiejsza Uroczystość Chrztu Pańskiego, niech będzie okazją do modlitewnego podziękowania naszym rodzicom i chrzestnym, że przed laty staliśmy się Dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Kościoła. Zachęcamy również rodziców, aby nadawali swoim dzieciom imiona chrześcijańskie, które noszą święci.

2.    Dzisiaj przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego rozdają arkusze z ankietą Synodu o Synodalności, aby we wspólnotach i indywidualnie odpowiedzieć na zawarte tam pytania. Zachęcamy do włączenie się w to Dzieło Synodalne.

3.  W przyszłą sobotę 15 stycznia po Mszy Św. o godz. 18.00 rozpocznie się cykl spotkań dotyczących rozważań listów Św. Piotra i Pawła. Konferencję poprowadzi Ks. Tadeusz. Spotkanie ma charakter otwarty i będzie się odbywać w każdą 3 sobotę miesiąca o tej samej porze. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Św.

4.  Powiatowy weterynarz  informuje, że w naszym rejonie nasila się choroba wścieklizny szczególnie wśród kotów, zalecane jest ich szczepienie. Harmonogram szczepień psów i kotów podany jest w gablotach parafialnych.

5.    Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiana przed Mszą Św. o godz. 12,00 będzie odmówiona w przyszłą niedzielę.

6.  W najbliższą niedzielę 16 stycznia, Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Niedziela Chleba”. Prosimy o mniejsze zakupy pieczywa w sobotę, aby móc spróbować naszych poświęconych chlebów i bułek. Dziękujemy za wsparcie naszych działań. Dochód zostanie przeznaczony na zakup opału dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

7.  Trwa nasza Kolęda. Dziękujemy, że wychodzicie do nas  przed dom i wystawiacie stolik jako ołtarz kolędowy z krzyżem, świecami i wodą świeconą. Ponieważ wiele osób nie wiedziało że jest kolęda w takiej formie i nie byli przygotowani lub nie mogli być w wyznaczonym terminie, dlatego na zakończenie kolędy przybędziemy jeszcze raz na zaproszenie indywidualne. Dla nas księży na pewno łatwiej byłoby nam zaprosić Was do kościoła na Mszę Kolędową, ale tę formę kolędy wybraliśmy na prośbę wielu parafian. Z serca dziękujemy za składane ofiary na potrzeby parafii. W czasie kolędy kancelaria jest czynna od godz. 15.00 do 16.00.w środę i sobotę od 8.00-9.00.

PLAN KOLEDY na najbliższy tydzień:

10.01.2022. (poniedziałek) od 16.00 Dębe Wielkie- (dwóch księży) ul. Rzepeckiego, Krótka, XXX-lecia, Strażacka.

11.01.2022. (wtorek) od 16.00 Dębe Wielkie- (dwóch księży) ul. Warszawska – strona północna.

12.01.2022. (środa) od 16.00 Dębe Wielkie- (dwóch księży) ul. Warszawska – strona południowa.

13.01.2022. (czwartek) od 16.00 Dębe Wielkie- (dwóch księży) ul. Olszowa, Brzozowa, Zielona, Okrzei, Hallera, Stacja.

14.01.2022. (piątek) od 16.00  Dębe Wielkie- ( dwóch księży) ul. Przemysłowa, Szkolna, Korczaka, Kosmiczna.

15.01.2022. (sobota) od 9.00  Dębe Wielkie- (dwóch księży) ul. Pedagogów, Ogrodowa, Letnia.

8.     Bóg zapłać za ofiary na kaplicę adoracji: 1200 zł. i 150 zł.

9.  Przypominamy i prosimy, aby w kościele koniecznie zakładać maseczki, zachować odpowiedni dystans i dezynfekować ręce, dla bezpieczeństwa swojego i innych  w imię miłości bliźniego.

10.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

11.     Na progu do wieczności pożegnaliśmy: ŚP. Marka Kłoczewiaka i Mirosława Kozdrę. Wieczny odpoczynek… .