NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
  1. W piątek 31 grudnia kończy się Rok Pański 2021. Wypada nam tego dnia uczynić rachunek sumienia z naszej wiary w Boga i miłości wobec bliskich i znajomych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Tego również dnia można spożywać pokarmy mięsne.
  2. W sobotę 1 stycznia 2022 roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kościół tego dnia obchodzi również Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Kultura troskliwości jako droga do pokoju”. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 7.00 odbędzie się Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluto Różańcowy.
  3. W niedzielę 2 stycznia po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Tego również dnia o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na wspólne śpiewanie kolęd przy żłobku Pana Jezusa. Kolędowanie poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła. Zachęcamy wszystkie osoby grające na instrumentach muzycznych do włączenia się w radosne uwielbienie śpiewem Dzieciątka Jezus.
  4. Dnia 6 stycznia odbędzie się w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Zbiórka i powitanie mędrców ze Wschodu na rogu ul. Kościelnej i Pedagogów o godz. 10.00. Następnie przejdziemy w orszaku do Kościoła na uroczystą Mszę Św. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.
  5. Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2021 obchodzili swoje jubileusze, abyśmy mogli przygotować specjalne pamiątki. Uroczysta Msza Św. w intencji Jubilatów będzie sprawowana 9 stycznia w niedzielę o godz. 12.00. Koncert Galowy dla Jubilatów i wszystkich parafian odbędzie się 8 stycznia w sobotę o godz. 16.00.
  6. Drodzy Parafianie. Rozpoczynamy Kolędę i przybędziemy do Was w imię Jezusa Chrystusa, aby Was pobłogosławić na 2022 rok. W trudnym dla wszystkich czasie musimy zachować warunki bezpieczeństwa sanitarnego. Spotkamy się przed Waszymi domami na wspólnej modlitwie. Prosimy wyjść do nas na spotkanie, o ile nie jesteście chorzy i nie macie obaw, że możecie się zarazić. Przepraszamy, że nie możemy gościć w Waszych domach, ale na posesji lub ulicy przed nią, przepraszamy, że nie będzie dłuższej rozmowy, chcemy jednak w trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie zachować dystans i ostrożność. Prosimy o przyjazd po nas i towarzyszenie nam z samochodem, abyśmy mogli dotrzeć do domów oddalonych od ulicy głównej, podanej w planie kolędy:

Plan kolędy na najbliższe dni:

28.12.2021r. (wtorek) od 9.00 – (jeden ksiądz) – Cięciwa, Olesin ul. Ekologiczna, Jagodowa, Nadrzeczna, Stawowa oraz domy z ul. Długiej do mostu – (drugi Ksiądz) ul. Armii Krajowej, Długa, Pałacowa.

29.23.2021r. (środa) od 9.00 – Olesin – (jeden ksiądz) ul. Staropolska, Polna, Brukowa –(drugi ksiądz) ul. Szklarniowa, Ogrodowa.

30.12.2021r.-(czwartek)-(jeden ksiądz) od 9.00 –Teresław i od 12.00. Rysie,  ( drugi ksiądz) – od 9.00 – Ostrów Kania.

31.12.2021r. (piątek) – od 9,00 -(dwóch księży) – Wielgolas Duchnowski.

07.  Bóg zapłać za ofiary na kaplicę adoracji: 2 x 2000zł.

08.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Barbarę Rosłaniec i Katarzynę Szczepek. Wieczny odpoczynek… .