2 NIEDZIELA ADWENTU
  1. Ofiary obecnie zbierane są przeznaczone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  2. Zapraszamy na roratnie czuwanie z Matką Bożą, sprawowane o godz. 7.00.
  3. W środę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 na których odbędzie się Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Św. Józefowi. 4. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot i chętnych parafian na spotkanie powołujące Parafialny Zespól Synodalny, które odbędzie się w kościele w sobotę 11 grudnia o godz. 10.00.
  4. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii Ks. Marek Lemiech, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na budowę kościoła w parafii Wielgolas Brzeziński.
  5. Dziękujemy rodzinie z Kościoła Domowego za dar dla naszej parafii, którym jest mosiężny świecznik na którym jest umieszczona Świeca Roratnia.
  6. Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2021 obchodzili swoje jubileusze, abyśmy mogli przygotować specjalne pamiątki.
  7. Przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa, są wystawione poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki, będą przeznaczone na Kaplicę Najświętszego Sakramentu, która będzie utworzona w lewej kruchcie kościoła patrząc od wejścia głównego. Motywem najważniejszym jako monstrancja, będzie obraz Świętej Rodziny o rozmiarach 110cm. na 150 cm. w którym będzie umieszczony Najświętszy Sakrament. Obraz jako ikona jest już pisany. Musimy jeszcze wykonać ozdobną kratę, która będzie oddzielać kaplicę od nawy bocznej kościoła. Wejście do kaplicy będzie od ul. Kościelnej. Dziękujemy za składane ofiary na to święte miejsce adoracji.
  8. Pod chórem Caritas zwyczajowo ustawił stoisko „Wigilijne Dzieło Pomocy”. Na którym przez czas adwentu można się zaopatrzyć w świece. Zachęcamy do ich nabycia, cały dochód jest przeznaczony na zakupy świąteczne dla najbardziej potrzebujących parafian. Zespół Caritas jak co roku organizuje podarunki dla potrzebujących : seniorów, osób samotnych, rodzin i dzieci. Na choince przy stoisku ze świecami umieszczono informację o konkretnych paczkach. Zapraszamy do udziału w tej akcji i prosimy o dostarczenie paczek do 19 grudnia do siedziby naszego Caritas lub kościoła. Na choince wiszą również symboliczne węgliki. Wrzucając ofiarę do skarbonki, można nas wesprzeć w zakupie opału na zimę dla najbardziej potrzebujących.
  9. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, polecamy Dobremu Bogu naszych wolontariuszy Parafialnego i Szkolnego Zespołu Caritas, dziękując im za gorliwą posługę na rzecz potrzebujących w parafii i Gminie Dębe Wielki
  10. Nasz chór parafialny Quercetum Dei rozpoczyna próby kolędowe do pasterki i czeka z otwartymi ramionami na tych, którzy otrzymali muzyczne talenty, aby wykorzystać je w harmonii wspólnego śpiewu w wielką uroczystość Bożego Narodzenia. Do skutecznego ogłaszania dobrej Nowiny szczególnie potrzeba mężczyzn (najlepiej całego zastępu). Zapraszamy również wszystkich tych, którzy chcą dopiero odkryć swoje możliwości muzyczne. Naszym celem jest zebrać tak duża grupę osób, żeby jej śpiew był w stanie postawić na nogi wszystkich śpiących pasterzy, a także trudniących się innymi zawodami. Próby do pasterki odbywają się w PONIEDZIAŁKI i ŚRODY o godz. 19.00 w Sali parafialnej. Zapraszamy.
  11. Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. został włączony: Jakub Siwko.
  12. Bóg zapłać za ofiary na kaplicę adoracji: 400zł. 2 x 300zł. 200zł. i 100zł.
  13. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.