3 NIEDZIELA ADWENTU
  1. Zapraszamy na Roratnie czuwanie z Matką Bożą, sprawowane o godz.  7.00.
  2. Ponieważ przed uroczystością rekonsekracji kościoła były już nasze rekolekcje, ale zachęcamy do spowiedzi św., aby godnie i z czystym sercem przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Zawsze jest możliwość spowiedzi św. na Mszy Św. Roratniej o godz.7.00. Również w najbliższą sobotę 18 grudnia będzie możliwość spowiedzi św. od godz. 17.00.
  3. Jutro przypada 40 rocznica stanu wojennego, pamiętajmy w modlitwie wszystkich poległych w tamtych dniach i o naszą Ojczyźnę, aby była wolna i bezpieczna. Włączmy się w akcję               „ Zapal Światło Wolności” o godz. 19.30, aby z szacunkiem i uznaniem potwierdzić naszą pamięć o bohaterach tamtych czasów.
  4. Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2021 obchodzili swoje jubileusze, abyśmy mogli przygotować specjalne pamiątki. Uroczysta Msza Św. w intencji Jubilatów będzie sprawowana 9 stycznia w niedzielę o godz. 12.00.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. na spotkanie po Mszy Św. o godz. 10.30.
  6. Przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa, są wystawione poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki, będą przeznaczone na Kaplicę Najświętszego Sakramentu za które z serca dziękujemy.
  7. W najbliższą niedzielę 19 grudnia Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Niedziela Chleba”. Prosimy o mniejsze zakupy pieczywa, aby móc spróbować naszych poświęconych chlebów i bułek. Dziękujemy za wsparcie naszych działań, Dochód zostanie przeznaczony na zakup opału dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Polecamy również nabycie świec wigilijnych ze stoiska pod chórem. Ustawiona jest też choinka, na której są zawieszone bombki z opisem potrzebującej rodziny lub dziecka, któremu można umilić święta prezentem. Zachęcamy do wsparcia tych dzieł charytatywnych i dziękujemy za okazane sercer.
  8. W następną niedzielę Szkolne Koło Caritas zaprasza na stoisko z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.
  9. Dziękujemy Ks. Markowi Lemiechowi za wygłoszone Słowo Boże i polecamy w modlitwie Jego i całą parafię Wielgolas Brzeziński, aby Dobry Bóg ich wspierał w dziele budowy świątyni.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kaplicę adoracji: 1000zł. 2 x 500zł. 400zł. 200zł. 2 x 300zł. 200zł.            i 4 x 100zł.