XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dzisiaj rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, pod hasłem                    „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Modlić się będziemy  za wszystkich użytkowników dróg prosząc o ich bezpieczną podróż i poświecimy pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup środków transportu na misjach.  

2.   Zapraszamy dzisiaj  na spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę, które odbędzie się w sali  domu parafialnego o godz. 19.00. Przy ołtarzu Matki Bożej ustawiona jest skrzynka, do której można wrzucać intencje, które zostaną zawiezione przez pielgrzymów i ofiarowane M.B. Jasnogórskiej.

3.  Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, rozpoczęły się już zapisy. Z naszej diecezji dnia  5 sierpnia wyruszy 40 Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza a dnia 16 sierpnia wyruszy 40 Praska Pielgrzymka Piesza. Bliższe informacje podane są w gablotach i na Facebooku parafii.  

4.  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie świętych: w poniedziałek Św. Kingi                                     we wtorek Św. Jakuba Apostoła w środę Świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P.                         w sobotę Świętych Marty, Marii i Łazarza. 

5.    Pan Wójt Gminy Dębe Wielkie prosi o składanie wniosków na przyłączenie do sieci gazowej. Pełna informacja podana jest w gablotach i na stronie internetowej Gminy. 

6.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące pary: Łukasz Piotr Chrościcki kawaler i Monika Małgorzata Tomaszewska panna oboje z parafii tutejszej, – Olgierd Badurek kawaler i Paulina Zagórska panna oboje z parafii tutejszej, – Bartłomiej Tadeusz Olesiński kawaler z par. Dobrego Pasterza w Warszawie i Karolina Woś panna z par. tutejszej.  

7.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii została włączona:  Oliwia Wielgoławska.  

8.   Bóg zapłać za ofiarę na remont zabytkowej plebanii: 500 zł.

9.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.  

10.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Jan Grzędę i Janusza Izdebskiego. Wieczny.