XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest tak bardzo ważny dla nas Polaków ze względu na Święta Maryjne i Narodowe. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabija dzwony we wszystkich świątyniach naszej diecezji, zatrzymajmy się wtedy na chwilę modlitwy, aby oddać hołd powstańcom-żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego. Prośmy w modlitwie, aby poległym i zmarłym Dobry Bóg okazał łaskę nieba, a żyjących niech obdarza łaską zdrowia.   

2.  Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu.  Na stoliku przy prezbiterium jest wyłożona Księga Abstynencji, do której można wpisać swoje zobowiązanie postu od alkoholu w konkretnej intencji. Dzięki takiemu wyrzeczeniu powstrzymujemy cierpienie rodziny, unikamy wypadków drogowych i śmieci niewinnych ludzi oraz dbamy o własne zdrowie, dając przykład dzieciom i młodzieży. Z treścią listu Zespołu KEP można zapoznać się na FB parafii. 

3.  Zapraszamy w I Czwartek miesiąca 3 sierpnia na Różaniec, który o godz. 17.30 poprowadzi Apostolat Złotej Róży.

4.  W I Piątek miesiąca 4 sierpnia  po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie do najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się adoracja, która poprowadzi Wspólnota Piotra i Pawła. Następnie rozpocznie się adoracja indywidualna przez całą noc w Kaplicy Adoracji. Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunia Św.

5.  W I Sobotę miesiąca 5 sierpnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluton Różańcowy. 

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Różaniec i procesja wokół kościoła. 

7.  Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, rozpoczęły się już zapisy. Z naszej diecezji dnia  5 sierpnia z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej ul. Ostrobramska 72, wyruszy 40 Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza a dnia 16 sierpnia z konkatedry M.B. Zwycięskiej na warszawskim Kamionku, ul. Grochowska 365 wyruszy  40 Praska Pielgrzymka Piesza. Bliższe informacje podane są w gablotach i na facebooku parafii.  

8.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące pary: – Bartłomiej Tadeusz Olesiński kawaler z par. Dobrego Pasterza w Warszawie i Karolina Woś panna z par. tutejszej.  

9.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni:  Michalina Sado i Mikołaj Jan Brączek.

10.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.