NIEDZIELA  PALMOWA
  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia.
  2. W Wielki Czwartek 1 kwietnia Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w czasie której będziemy dziękować za dar Eucharystii i Kapłaństwa.
  3. W Wielki Piątek 2 kwietnia wspominamy dzień, w którym umarł nasz Pan Jezus Chrystus. Liturgię Wielkopiątkową rozpoczniemy o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który można przedłużyć także do Wigilii Paschalnej w sobotę. Od godziny 8.00 będzie możliwość nawiedzenia świątyni i adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Po Liturgii rozpocznie się adoracja przy Grobie Pańskim, która będzie trwała całą noc, a wartę będzie pełnił Pluton Różańcowy. Tego również dnia odwiedzimy naszych chorych z Komunią Św. prosimy o zgłaszanie swoich bliskich i znajomych.
  4. Wielka Sobota to czas smutku Kościoła po śmierci Pana Jezusa. Poświęcenie pokarmów w tym dniu odbędzie się na placu przed kościołem. Rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie trwało do godz. 15.00 co pół godziny. Prosimy przychodzić na konkretną godzinę, pozostawić koszyczek na stole i zachować dystans miedzy sobą. Po poświęceniu pokarmów należy wejść do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
  5. W Wielką Sobotę o godz. 7.30 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluton Różańcowy. Liturgia Wigilii Paschalnej, rozpoczynającej obchody Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, 3 kwietnia o godz. 18.00. Po Liturgii rozpocznie się adoracja, która będzie trwała całą noc a wartę przy Grobie Pańskim będą pełnić strażacy.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 4 kwietnia Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6.00, którą poprzedzi uroczysta procesja wokół kościoła.
  7. Nabożeństwa Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątki, Wielkiej Soboty i Masza Św. Rezurekcyjna będą transmitowane na naszej stronie Facebooka.
  8. Bóg Zapłać za składane ofiary na nowy Ołtarza Eucharystyczny do skarbony stojącej przy krzyżu wielkopostnym.
  9. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: Kobierne – 600zł, Ostrów Kania-350zł. i 100zł ofiara anonimowa.
  10. Pod chórem znajduje się  stoisko Caritas ze świecami. Zysk ze sprzedaży  jest przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii
  11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Marcin Wąsowski kawaler z parafii tutejszej i Malwina Włodarczyk panna z parafii N.M.P Matki Kościoła w Jantarze oraz Marcin Śmietański kawaler z parafii Poświętne  i Paulina Zgutka panna z parafii tutejszej.
  12.   Informujemy, że zgodnie z ostatnimi wytycznymi w naszej świątyni może przebywać tylko 40 osób. Pamiętajmy o zakładaniu  maseczki, dezynfekcji rąk i zachowaniu  stosownego dystansu.
  13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen. W dzisiejszym tygodniku „Idziemy” znajduje się artykuł o naszej parafii.
  14.   Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.