II NIEDZIELA  ZWYKŁA 

1.  W przyszłą niedzielę 22 stycznia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z okazji 160 Rocznicy Powstania Styczniowego. Po Mszy Św. nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem „Dębskiego Orła Pamięci”. Od godz. 11.30 do 14.00 przed kościołem odbędzie się Piknik Historyczny ze stoiskami rekonstruktorskimi oraz grochówką wojskową.

2.  W najbliższą niedzielę 22 stycznia o godz. 16.30 z inicjatywy Wspólnoty Św. Piotra i Pawła odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd z muzyką na żywo. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na spotkanie przy naszym parafialnym żłóbku. Zachęcamy do zabrania z domów własnych instrumentów. W kolędowaniu weźmie udział miedzy innymi młodzież realizująca projekt pomocy hospicjum na Litwie, można będzie złożyć ofiary na ten cel.

3.   W przyszłą  niedzielę 22 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania I rok przygotowania, a po Mszy Św. o godz. 18.00 II rok.

4.  Trwa Wizyta Duszpasterska -Kolęda w której przychodzimy, aby Was pobłogosławić na 2023 rok. Dziękujemy za życzliwość i prosimy o przyjeżdżanie po kapłanów i pomoc w czasie kolędy poprzez wychodzenie po księdza i odprowadzenie do sąsiada. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby parafii i za dodatkowe ofiary na remont zabytkowej plebanii.                                                              

       Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

16.01.2023. (poniedziałek) od 16.00  Dębe Wielkie- (dwóch księży) ul. Powstańców Ostrów Kania i ul Pustelnicka.

17.01.2023. (wtorek) od 16.00 -Dębe Wielkie – (dwóch księży) ul. Prądzyńskiego od ul. Gwiaździstej do ul. Pustelnickiej.

18.01.2023. (środa) od 16.00 (dwóch księży) Dębe Wielkie ul. Prądzyńskiego -strona północna od Pustelnickiej do Strugi.

19.01.2023. (czwartek) od 16.00 Dębe Wielkie (jeden ksiądz) ul. Prądzyńskiego strona południowa od ul. Pustelnickiej do ul. Warszawskiej (drugi ksiądz) ul. Leśna, Lazurowa, Pogodna,

20.01.2023. (piątek) od 16.00 (dwóch księży) Dębe Wielkie – ul. Wiosenna, ul. Konopnickiej, ul. Urocza.

21.01.2023. (sobota) od 9.00 (dwóch księży) Dębe Wielkie – ul. Polna od 1 do 99 i ul. Południowa.

5.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

6.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś. P. Elżbietę Zduńczyk i Henryka Piekarskiego. Wieczny odpoczynek… .