XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.          W piątek 13 października po nabożeństwie różańcowym odbędzie się procesja z Matką Bożą Fatimską.  

2.   Dziękujemy za przynoszone już wypominki. Przypominamy, że za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odprawiamy Msze Św. przez cały rok w II niedzielę miesiąca o godz. 12.00. W tę również niedzielę przed Mszami o godz. 9.00 i 12.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 

3.   Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski opublikowała „ Vademecum wyborcze katolika”. Niniejszy dokument ma pomóc w podejściu do wyborów i przypomina podstawowe zasady, jakimi powinien kierować się katolik wybierając swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Tekst Vademecum można pobrać na stojaku pod chórem lub przeczytać na stronie internetowej parafii albo parafialnym Facebooku. 

4.   W naszej parafii powstała inicjatywa włączenia się w akcję modlitewna za Ojczyznę. Od godz. 17.00 w czwartek 12 października do godz. 17.00 w piątek 13 października będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny poprzez prywatne rozważanie 24 Godzin Męki Pana Jezusa przy wykorzystaniu treści książek sługi Bożej Luizy Piccarrety oraz poprzez adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji i ofiarowanie Komunii Św. w intencji Polski. Szczegółowe informacje w kwestii pobrania treści rozważań i kontakt do koordynatorów, na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na parafialnym Facebooku. 

5.   Dnia 29 października w niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na Korowód i Bal Wszystkich Świętych pod hasłem „Z RODZINĄ DO ŚWIĘTOŚCI”, którego organizatorem jest Wspólnota Św. PIOTRA I PAWŁA. Rozpoczniemy uroczystą Mszą Św. w kościele o godz. 15.00, następnie przejdziemy w korowodzie ulicami Dębego Wielkiego do mniejszej Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej. Taniec i zabawę z dobra muzyką poprowadzi wodzirej Paweł Łaczmański z zespołem. Zachęcamy do przygotowania strojów świętych i błogosławionych oraz do licznej, rodzinnej obecności. Więcej informacji na plakatach w gablotach parafialnych

6.   Planujemy wykonanie dwóch klęczników-balustrad, które będą służyły wszystkim wiernym, którzy chcą przyjmować Komunię Św. na klęcząco. Przypominamy, że jeden pozłocony klęcznik będzie kosztował 15 tyś zł. Zebraliśmy już 970 zł. Dziękujemy wszystkim za  składane ofiary, dzięki którym będziemy mogli te dzieła wykonać. 

7.   Dzisiaj w ramach drugiej tacy, młodzież Szkolnego Koła Caritas zbiera do puszek ofiary na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które są przeznaczone na wsparcie uzdolnionej młodzieży z biedniejszych rodzin. Bóg zapłać za okazany dar serca. 

8.      Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.