XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30. Przypominamy, że w poniedziałek różaniec prowadzi Kościół Domowy, we wtorek uczniowie Szkół Podstawowych i Liceum Mundurowego, w środę Koła Żywego Różańca, w czwartek Złota Róża, w piątek Wspólnota Piotra i Pawła, w sobotę Róża Rodzinne a w niedzielę Pluton Różańcowy. 

2.   W I Piątek miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca P.J. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie rozpocznie się adoracja, która poprowadzi Wspólnota Piotra i Pawła. Następnie rozpocznie się adoracja indywidualna przez cała noc w Kaplicy Adoracji.  Tego również dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.

3.    W I sobotę miesiąca po mszy Św. o godz. 7.00. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluton Różańcowy.

4.    W sobotę 7 października, w dniu Święta Matki Bożej Różańcowej, przybędzie do nas ks. Łukasz Staszak, diecezjalny moderator Róż Rodzinnych i poprowadzi spotkanie różańcowe dla dwóch dekanatów Mińska Maz., które rozpocznie się w domu parafialnym o godz. 15.00. W programie konferencja maryjna, poczęstunek, adoracja Najświętszego Sakramentu różaniec i o godz. 18.00 Msza Św. Zapraszamy na to spotkanie zelatorów róż rodzinnych, róż rodziców modlących się za dzieci oraz zainteresowanych działalnością grup różańcowych.

5.    W przyszłą niedzielę 8 października po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

6.    Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest projekt nowych klęczników-balustrad, które będą służyły wszystkim wiernym, którzy chcą przyjmować Komunię Św. na klęcząco.  Bóg zapłać za składane ofiary do skarbony stojącej przy projekcie. 

7.    Dzisiaj  „Niedziela Chleba”, prosimy pobrać poświęcony chleb i bułkę.  Dziękujemy za ofiary, które są przeznaczone na  zakup opału na zimę dla naszych podopiecznych.

8.    Jest już księga intencji na rok 2024. Intencje można zamawiać tylko w kancelarii. 

9.    W przyszłą niedzielę w ramach drugiej tacy, będą zbierane ofiary na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które będą przeznaczone na wsparcie uzdolnionej młodzieży z biedniejszych rodzin, aby mogli uczyć się i studiować na chwałę Boga i Ojczyzny.

10.    Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. zostali włączeni:                  Iga Ołdak, Magdalena Mech, Karol Maria Nolbert i Leonard Woliński.

11.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.