IV  NIEDZIELA ADWENTU       WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

1.  Zapraszamy dzisiaj na dwie Pasterki, pierwsza dla rodziców z dziećmi będzie sprawowana o godz. 22.00 druga tradycyjnie o godz. 24.00.                                                                                                                                  

2.   W pierwszy Dzień Świąt 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.  W drugi dzień Świąt 26 grudnia Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.                                                 

3.   Wizytę Duszpasterską Kolędę rozpoczniemy w sobotę 30 grudnia, odwiedzimy rodziny w Wielgolesie Duchnowskim. 

      Dnia 2 stycznia (wtorek)odwiedzimy rodziny w Olesinie: ul. Pałacowa, Polna, Nadrzeczna i Stawowa. 

      Dnia  3 stycznia (środa) – Olesin: ul. Długa, Armii Krajowej i Szklarniowa do nr, 40

      Dnia  4 stycznia – (czwartek) Cieciwa i Olesin: ul. Brukowa, Ekologiczna, Jagodowa, Brzozowa i Szklarniowa od nr. 42 do końca.

      Dnia  5 stycznia – (piątek) Ostrów kania oraz ul. Rzepeckiego i Krótka.

Cały plan Kolędy podany jest w gablotach na stronie internetowej parafii i Facebooku             

4.     W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia zapraszamy parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 11.30 przed Urzędem Gminy Dębe Wielkie powitaniem Trzech Króli. Następnie przejdziemy do kościoła na Mszę Św. o godz. 12.00.                                                                                                                                              

5.     Dziękujemy Paniom Iwonie Geresz i Agnieszce Gasiuk za przygotowanie dekoracji adwentowej i świątecznej przy ołtarzach głównych  i bocznych. Z serca dziękujemy za tegoroczną szopkę, którą przygotowała Szkoła Podstawowa im. Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, żeńska i męska gromada Wilczków i Skautów grupy Wędrownicy oraz Domowy Kościół.  Na ręce dowódcy Pana Mariusza Bułaśia dziękujemy Plutonowi Różańcowemu za ustawienie w kościele choinek i założenie lampek. Wspólnotom z naszej parafii dziękujemy za dekoracje choinek.  Dziękujemy Panu Tadeuszowi Dąbrowskiemu za  ofiarowanie choinki przed kościołem. Panu Tomaszowi Kowalewskiemu, Grzegorzowi Chodkowskiemu i Andrzejowi Kowalczykowi, dziękujemy za wiele prac przygotowujących naszą parafię i kościół na Święta Bożego narodzenia.                                                                                

6.   Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. został włączony Tymon Grzegorz Kandora.                                                                                                                                                                                                                              

7.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.