III  NIEDZIELA ADWENTU

1.   Zapraszamy na ostatnie Msze Św. Roratnie sprawowane o godz. 6.45.                                      

2.    Dnia 19 grudnia we wtorek zapraszamy Pluton Różańcowy po Mszy św. o godz. 18.00 do wstawienia choinek oraz założenie lampek. A dnia 20 grudnia w środę również po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie wspólnoty do ubierania choinek.                                                                                                                                  

3.   W sobotę 23 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Św. prosimy o zgłoszenie swoich bliskich lub sąsiadów.                                                                                                                                                  

4.   W niedzielę 24 grudnia w Dzień Wigilijny, Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, i 12.00. Zadbajmy o tradycyjnie chrześcijańską oprawę wieczerzy, której obrzęd podany jest w pakiecie z opłatkami. To szczególny dzień miłości i okazja, aby odnowić przerwane lub zaniedbane więzi rodzinne. W czasie wigilii nie spożywamy alkoholu i zgodnie z Polską tradycją, powstrzymajmy się tego dnia od spożywania pokarmów mięsnych.                                                                                                                                      

5.    Zapraszamy na dwie Pasterki, pierwsza dla rodziców z dziećmi będzie sprawowana o godz. 22.00 druga o godz. 24.00. Ofiary zbierane w czasie Pasterek są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.                                                                                                                      

6.   W pierwszy Dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.  W drugi dzień Świat Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego i taca przeznaczona jest na budujące się świątynie w naszej diecezji.                                                                                        

7.    Szkolne Koło Caritas zaprasza do stoiska ze świątecznymi ozdobami. Ofiary składane będą przeznaczone na Ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych.                                                                                                                                               

8.   Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2023 obchodzili swoje jubileusze ślubu. Uroczysta Msza Św. w intencji Jubilatów będzie odprawiona 14 stycznia w niedzielę o godz. 12.00.                                                                                                          

9.    Informujemy, że od przyszłego roku w każdą 3 niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 10.30. będą odbywały się w domu parafialnym Katechezy Chrzcielne dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii.                                                                                                                                                       

10.   Przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa wystawione są poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na klęczniki.                                                                                          

11.   Wizytę Duszpasterska Kolędę rozpoczniemy w sobotę 30 grudnia, odwiedzimy rodziny w Wielgolesie Duchnowskim. Cały plan Kolędy w najbliższych dniach będzie wywieszony w gablotach i podany  na stronie internetowej parafii i na Facebooku.                           

12.     W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia zapraszamy parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 11.30 przed Urzędem Gminy Dębe Wielkie.                                                                                                                                                             

13.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.