NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO

1.  Dzisiejsza Uroczystość Chrztu Pańskiego niech będzie dla nas przypomnieniem naszego Chrztu, modlitewnym podziękowaniem naszym rodzicom i chrzestnym, że przez ten Sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła katolickiego.  Przy tej okazji zachęcamy, aby rodzice nadawali swoim dzieciom imiona chrześcijańskie, które noszą święci, aby mieli swoich patronów. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zapraszamy w niedzielę 21 stycznia po Mszy Św. o godz. 10.30 na katechezę chrzcielną dla rodziców i rodziców chrzestnych. Uczestnictwo w katechezie jest obowiązkowe dla osób, które chcą ochrzcić dziecko lub być rodzicami chrzestnymi w naszej parafii oraz dla osób, które będą prosić o zaświadczenie niezbędne do bycia rodzicem chrzestnym w innej parafii.                                                                                                                                           

2.  W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. prałata dr. Dariusza Szczepaniuka Proboszcza parafii Konkatedralnej na Kamionku w Warszawie w intencji małżeństw, które w roku 2023 obchodziły swoje jubileusze. Po Mszy Św. odbędzie się koncert kapeli góralskiej „WAŁASI”  z Izdebnej.                                                                                                                                       

3.  Trwa Wizyta Duszpasterska-Kolęda. Dziękujemy za przyjeżdżanie po kapłanów, otwieranie bramy i furtki oraz wychodzenie po księdza i odprowadzenie do sąsiada.  Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby parafii i remont zabytkowej plebanii. Cały plan Kolędy podany jest w gablotach na stronie internetowej parafii i na Facebooku.   

        Plan Kolędy na najbliższy tydzień: 

4. W najbliższy czwartek i piątek ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna od 15.00 do  16.00                                                              

5.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.                                          

6.    Na progu do wieczności pożegnaliśmy: ŚP. Elżbietę Irenę Nowak,  Jana Gańko i Wiesławę Gulską. Wieczny odpoczynek… .