3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15. a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.  

2.  Dnia 24 marca w czwartek w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę Św. w kościele a o godz. 10.00 na uroczystość przy kamieniu pamięci w Olesinie.

3.   W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zapraszamy na Msze Św. sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy 30 rocznicę powstania naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zapraszamy na godz. 17.00, gdzie w jedności z Ojcem Św. odmówimy Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Zapraszamy codziennie oprócz piątku i niedzieli na godz. 17.30 gdzie przed Najświętszy Sakramentem modlić się będziemy na różańcu o pokój dla Ukrainy. 

5.  Dziękujemy za składane ofiary do skarbony „Jałmużna Wielkopostna” na „Pomoc dla Ukrainy”. Pozyskane środki będziemy przekazywać sukcesywnie dalej potrzebującym na Ukrainie. Ks. Abp. Mieczysławowi Mokrzyckiemu ze Lwowa, przysłał podziękowanie za otrzymaną już pomoc, które jest umieszczone na stronie parafialnej Facebooka.  

6.   W przyszłą niedzielę 27 marca Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Niedziela Chleba”. Prosimy o mniejsze zakupy pieczywa, aby móc spróbować naszych poświęconych chlebów i bułek. Dziękujemy za wsparcie naszych działań. Dochód zostanie przeznaczony na zakupy świąteczne dla naszych podopiecznych.   

7.   Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim organizuje konkurs na Palmę Wielkanocną, bliższe informacje podane są na plakacie w gablotach.

8.   W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i młodzież, grupy I i II przygotowują się do Bierzmowania. 

9.   Pluton Różańcowy zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżowa pod hasłem „Droga Pojednania”, która odbędzie się dnia 1 kwietnia i rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Pełne informacje podane są w gablotach.   

10.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Kamil Krzysztof Grzęda kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Piekut panna z parafii Pustelnik.

11.  Bóg Zapłać Pielgrzymom którzy z 5 na 6 marca uczestniczyli w czuwaniu na Jasnej Górze za ofiarę na kaplicę adoracji 150zł. oraz dziękujemy mieszkańcom Rysi za ofiarę 270 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego

12.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony: Ignacy Walasik.

13.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 

14.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P. : Zygmunta Kresaka.  Wieczny odpoczynek…