4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.   Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15. a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.  Jeszcze w tym tygodniu oprócz piątku zapraszamy o godz. 17.30 na różaniec odmawiany przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju na Ukrainie.

2.  W najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej dla dorosłych, odbędzie się nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła, następnie rozpocznie się adoracja przez całą noc.  Tego dnia Mszą Św. o godz. 18.00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa na którą zaprasza Pluton Różańcowy. Bliższe informacje podane są w gablotach. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy przed Świętami w Wielki Piątek.

4.   W sobotę 2 kwietnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. które poprowadzi Pluton Różańcowy.

5.  W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Ryszard Karapuda ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców, który jest proboszczem w parafii Nafplio w Grecji na Peloponezie. Plan rekolekcji podany jest w gablotach oraz na stronie  internetowej  parafii i Facebooku. Zaplanujmy sobie wolny czas, aby z całą rodziną skorzystać z tej duchowej uczty i godnie się przygotować na Święta Wielkanocne.

6.  Również w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.

7.  Dnia 3 kwietnia w przyszłą niedzielę obchodzimy 191 rocznicę Bitwy pod Dębem Wielkim Powstania Listopadowego. O godz. 12.00 uroczysta Msza Św. w intencji powstańców i Ojczyzny, potem odbędą się uroczystości pod pomnikiem gen. bryg. Franciszka Sznajdego. Plan uroczystości podany jest w gablotach.

8.  Wolontariusze Caritas proszą o włączenie się w wielkopostne akcje pomocy najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przy stoisku pod chórem, zostało ustawione drzewko miłosierdzia, na którym wiszą symboliczne pisanki z opisem rodziny, dla której można przygotować świąteczną paczkę żywnościową. Zachęcamy także do zakupu świec wielkanocnych. Wszystkie zyski z akcji wielkopostnych zostaną przeznaczone na pomoc w przygotowaniu świat najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za ofiary składane za poświęcony chleb i bułki. Naszym Wolontariuszom Caritas dziękujemy za Ich ofiarną posługę na rzecz biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii, aby radośnie przeżyli Święta Wielkanocne.

9.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Jakub Makowski kawaler z parafii M.B. z Guadalupe w Budach Barcząckich i Izabela Cacko panna z parafii tutejszej.

10.  Bóg zapłać za ofiary składane do Skarbony Jałmużna Wielkopostna „Pomoc dla Ukrainy” oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Dębe Wielkie „Centrum” – 770zł. Olesin -240zł., od Pani Marii 200zł. i ofiara od parafianki 50zł.

11.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.