2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15. a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.

2.  W najbliższą sobotę 18 marca po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.090 odbędzie się w naszym kościele kolejne rozważanie Listów Św. Pawła, które poprowadzi ks. Tadeusz. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i prosimy o zabrania ze sobą Pisma Św.

3.  Na Starej Plebanii gościmy obecnie siedem kobiet i dwójkę dzieci. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pomieszczeń, za przekazanie potrzebnych rzeczy. Na te chwilę Uchodźców można wspierać poprzez zrobienie zakupów- potrzebne artykuły spożywcze długoterminowe, jak również półprodukty – warzywa, mięso, z których można przygotować obiad. Przydadzą się też środki higieny osobistej. Zakupy można zanieść bezpośrednio do gości lub zostawić w kancelarii parafialnej.

4.  Dostajemy dużo próśb od matek z dziećmi przebywających w zbiorczych ośrodkach, szukają pomocy i zakwaterowania u rodzin. Jeżeli w naszej parafii są osoby, które chciałyby przyjąć rodzinę do siebie, mają możliwości mieszkaniowe i finansowe, prosimy o zgłaszanie się poprzez Caritas lub do kancelarii parafialnej.

5. W ramach „Jałmużny Wielkopostnej” na „Pomoc dla Ukrainy” zebraliśmy już 11.530 zł. Dziękujemy za Waszą hojność serca. Przekazaliśmy już na ręce Ks. Abp. Mieczysława Mokrzyckiego dla Caritas Archidiecezji Lwowskiej 5 tyś zł. Pozyskane środki będziemy przekazywać sukcesywnie dalej, również dla Caritas Polska i na potrzeby bieżące przybywających do nas Uchodźców.

6.   We wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy, aby do wtorku przynieść ankiety synodalne, które należy wrzucić do skrzyneczki stojącej na ołtarzu bocznym Pana Jezusa.

7.  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

8.  Pluton Różańcowy zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżowa pod hasłem „Droga Pojednania”, która odbędzie się dnia 1 kwietnia i rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Bliższe informacje podane są w gablotach.

9.    Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Damian Zawadzki kawaler z parafii tutejszej i Kinga Karwowska panna z parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Łomży, Kamil Krzysztof Grzęda kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Piekut panna z parafii Pustelnik.

10.  Bóg Zapłać za ofiarę na kaplicę adoracji: 100zł.

11.  Prosimy o przyniesienie wypełnionych ankiet synodalnych i składanie do skrzynki, stojącej na ołtarzu bocznym Pana Jezusa.

12.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

13. Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P. Stefanię Tarkowską i Krzysztofa Mirosza. Wieczny odpoczynek…