III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zachęcamy do udziału  w Nabożeństwach Pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy również na celebrację Jutrzni w sobotę o godz. 6.30.

2. Zapraszamy dnia 7 marca w I czwartek miesiąca na różaniec, który o godz. 17.30 poprowadzi Apostolat Złotej Róży.

3. Nasz chór parafialny „Quercetum Dei” serdecznie zaprasza na koncert pasyjny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.12. Śpiew pieśni i motetów wielkopostnych wspomogą również instrumentalnie uczniowie prywatnej szkoły muzycznej w Halinowie. Pozostańmy po Mszy Św. na koncert, aby okazać wdzięczność i szacunek naszemu chórowi, który ubogaca liturgicznie i duchowo naszą parafię. Jesteśmy im i dyrygentom za ten trud przygotowania i poświęcony czas na próby dwa razy w tygodniu bardzo wdzięczni.

4. Wspólny śpiew pieśni na wyjście jest bardzo ważnym elementem wspólnoty eucharystycznej, prosimy więc, aby wychodzić z kościoła dopiero po jej zakończeniu, a nie bezpośrednio po błogosławieństwie.                                              

5. Został zakupiony nowy przenośny zestaw nagłośnieniowy. Jest to dar dzieci i rodziców, którzy w ubiegłym roku obchodzili uroczystość I Komunii Św.

6. Została pozłocona na nowo monstrancja i puszka eucharystyczna. Jest to dar młodzieży, która w roku ubiegłym przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania.

7. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżowa utworzoną przez Pluton Różańcowy w Dębem Wielkim, która odbędzie się w tym roku dnia 15 marca, w ramach programu Kościół XXI wieku, poprowadzoną drogami gminy Dębego. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 18.00. Naszym celem jest prowadzić ludzi do spotkania z Bogiem. W tym roku pod hasłem słów Św. Jana Pawła II: ”Musicie od siebie wymagać”. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa na stronie www.edk.org.pl oraz wybierając trasę Zieloną Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. Jednocześnie informujemy, że została utworzona inna droga krzyżowa o długości 25 km. Trasa dostępna po pobraniu aplikacji traseo.pl i wybraniu DĘBSKA DROGA KRZYŻOWA 2024. Dodatkowe informacje na stronie internetowej, plakatach i facebooku.

8. Przy stoisku pod chórem, zostało ustawione drzewko miłosierdzia, na którym wiszą symboliczne pisanki z opisem rodziny, dla której można przygotować świąteczną paczkę żywnościową, można też wrzucać do skrzynki ofiary pieniężne, za które zakupimy bony na zakupy do lokalnego sklepu. Zachęcamy także do zakupu świec wielkanocnych. Wszystkie zyski z akcji wielkopostnych zostaną przeznaczone na pomoc w przygotowaniu świąt najbardziej potrzebującym.

9. Bóg zapłać za anonimową ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: 50 zł.

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.