XXXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem:                                „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,76). Ojciec Św. Franciszek w Orędziu na dzisiejszy dzień napisał: „ Niech nasza troska o ubogich będzie zawsze nacechowana ewangelicznym realizmem. Dzielenie się musi odpowiadać konkretnym potrzebom drugiego, a nie uwolnieniu się od tego, co zbędne. Zainteresowanie się ubogimi nie kończy się więc na pochopnym dawaniu jałmużny. Wymaga przywrócenia właściwych relacji międzyludzkich, które zostały zniszczone przez ubóstwo. Wdzięczność dla jakże wielu wolontariuszy winna stać się modlitwą, aby ich świadectwo mogło być owocne”. Do tych słów Ojca Świętego dołączamy i nasze podziękowania dla członków naszego Parafialnego i Szkolnego Zespołu Caritas za ich posługę na rzecz ubogich i dziękujemy wszystkim, którzy ofiarami i modlitwą wspierają dzieła miłosierdzia prowadzone przez nasz Caritas.

2.  W środę 22 listopada przypada wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Dziękujemy naszemu organiście Panu Karolowi Marcinkowskiemu za Jego posługę poprzez śpiew i muzykę na chwałę Boga i naszej parafii. Dziękujemy Pani dyrygent Zuzannie Gulewicz i całemu chórowi oraz scholii młodzieżowej za ich śpiew i ubogacenie naszej liturgii w niedziele i święta. 

3.  W sobotę 25 listopada w hali Arena w Legionowie odbędzie się Diecezjalny Zlot Młodzieży. W programie koncert i świadectwo Ks. Jakuba Bartczaka, występ zespołu „niemaGotu”, posiłek i Liturgia Słowa. Zapraszamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. Bliższe informacje podane są na stronie parafialnej Facebooka. 

4.   Nasza parafia organizuje wyjazd do Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie na przedstawienie pt. „I co teraz ?” . Wyjazd jest planowany 9 grudnia 2023r. sprzed kościoła o godz. 13.30. Zapisy w zakrystii. 

5.   Gminny Ośrodek Kultury organizuje konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”. Tematem konkursu jest wykonanie przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród 10 grudnia w Dębiance o godz. 16.00. Pełne informacje podane są na plakatach. 

6.   Bóg zapłać za ofiary na  klęczniki-balustrady. Do skarbony w ostatnim tygodniu złożono 300.zł. oraz ofiara indywidualna z Kobiernego 200.zł. 

7.  Do wspólnoty Kościoła i naszej parafii przez Sakrament Chrztu Św. zostali włączeni:  Alicja Mielcarz i Antoni Bartkiewicz.

8.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.  

7.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Janinę Wojda. Wieczny odpoczynek.