XXXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA-Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.  W piątek 1 grudnia po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie adoracja, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła, następnie rozpocznie się adoracja indywidualna przez cała noc w Kaplicy Adoracji. Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.                                                                                                            

2.  W sobotę 2 grudnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.                                                 

3.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Po Mszy Św. o godz.10.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.                                                                                              

4.   Organizujemy wyjazd do Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie na przedstawienie pt. „I co teraz ?” . Wyjazd 9 grudnia 2023 r. sprzed kościoła o godz. 13.30. Zapisy w zakrystii.                                                                                                                                                

5.   Z radością informujemy, że dzięki adaptacji poddasza w domu parafialnym-plebanii, powstały cztery nowe sale na cele duszpasterskie, toalety i zaplecze socjalne. Całość inwestycji kosztowała 330 tys. zł. Dziękujemy Panu Piotrowi Kledzikowi prezesowi znanej firmy POOR, który pokrył 90 % kosztów finansowych, 10 %  kosztów pochodzi ze środków parafialnych. Dziękujemy Panu Mariuszowi Bułasiowi, Dowódcy Plutonu Różańcowego, który kierował całą inwestycją i wykonał osobiście wiele prac bezpłatnie. Zapraszam w sobotę 2 grudnia na godz. 10.00 całą Radę Parafialną na uroczystość otwarcia i poświecenia nowych sal. Po uroczystości odbędzie się spotkanie duszpasterskie Rady Parafialnej na plebanii.                                                                                                                                             

6.   W przyszłą niedzielę  zostanie ustawiona choinka Caritas, na której będą zawieszone bombki z opisem paczki świątecznej dla potrzebującej rodziny. Można również wesprzeć Caritas finansowo, zebrane środki przeznaczymy na talony do lokalnego sklepu spożywczego, tak aby podopieczni mogli sami zrobić zakupy świąteczne. Podarunki prosimy dostarczyć do 17 grudnia. Zostanie również ustawione stoisko Caritas ze świecami adwentowymi i wigilijnymi. Zapraszamy do zakupu i wsparcia naszych podopiecznych.                                Za tydzień 3 grudnia odbędzie się „Niedziela Chleba”, prosimy o mniejsze zakupy pieczywa w sobotę, aby móc spróbować poświęconego chleba i bułek.                                                           

7.   Bóg zapłać za ofiary na  klęczniki-balustrady. Do skarbony w ostatnim tygodniu złożono 400 zł i 1500 zł w kopercie oraz ofiara indywidualna z Rysi 100 zł.                                            

8.   Od 1 grudnia rozpoczynamy Msze Św. gregoriańskie w intencji Ks. Tadeusza Bąka, ofiarowane od uczestników pogrzebu.                                                                                            

9.   Informujemy, że we wtorek i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 10.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

11.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Stanisława Różańskiego.