XXX Niedziela Zwykła

1. Przed nami ostatnie dni października, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.

2. Wspólnota Św. Piotra i Pawła zaprasza na „Wieczór ze Świętymi”, który odbędzie się 31 października w sobotę. O godz. 17.30 członkowie poprowadzą różaniec ze Świętymi, a później Msza Św. o godz. 18.00. Specjalnie na tę okoliczność do parafii zostaną sprowadzone relikwie św. Rity, bł. ks. Józefa Stanka, bł. Honorata Koźmińskiego i bł. Karoliny Kózkówny. Wspólnota zaprasza również wszystkie rodziny do wzięcia udziału w quizie o świętych. Dla pierwszych 10 osób, które nadeślą rozwiązania mailem przewidziano nagrody. Karty z quizem i wszystkie informacje dostępne będą na stojaku z prasą. Na facebooku Wspólnoty i Parafii od soboty dostępny „Teatr Kamiszibaj” dla dzieci z opowieścią o Św. Marcinie de Porres.

3. W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00. 11.30. i 18.00. Zgodnie z tradycją o godz. 11.30 rozpoczniemy nabożeństwo za zmarłych a następnie zostanie odprawiona Msza Św. za wszystkich zmarłych parafian przy ołtarzu polowym na cmentarzu z zachowaniem nakazanego dystansu i obowiązkowo w maseczkach. Odwiedzając groby naszych bliskich w duchu wiary zanieśmy im w darze naszą modlitwę i ofiarujmy za nich Komunię Św. Tego dnia nie będzie procesji na cmentarzu.

4. W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. będą sprawowane tylko w świątyni o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Nie będzie procesji różańcowej na cmentarz.

5. Od 1 do 7 listopada o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec z wyczytaniem zmarłych polecanych w wypominkach. W tych również dniach nawiedzając cmentarz lub kościół, można uzyskać odpust zupełny, należy tylko przyjąć Komunię Św., odmówić modlitwę „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”. Odpust można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.

6. Ponieważ znaleźliśmy się w strefie czerwonej w naszej świątyni zgodnie z wytycznymi może przebywać na Mszy Św. i nabożeństwie tylko 108 osób. Przy wejściu do kościoła jest ustawiony dezynfekator do rąk, obowiązkowo z niego korzystajmy i pamiętajmy o maseczkach.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Marcin Jakub Glinka kawaler z par. Św. Zygmunta w Słomczynie i Karolina Anna Jelińska panna z par. tutejszej.

8. Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. zostali włączeni: Filip Emil Komorowski, Jakub Kryczyk, Henryk Lipski, Oskar Modliński, Gabriela Pluta i Franciszek Wilczek.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary: 500zł. 5x200zł. i 7x100zł. Jest już układana nowa podłoga, przepraszamy za pewne utrudnienia związane i pobytem w świątyni i zajmowaniem miejsc w ławkach.

10. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania naszej gazetki „Lumen”.

11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Jadwigę Tkaczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…