XXIX Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy 94 Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja poślij mnie”. Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu zauważa, że Pan Bóg prosi nas jako uczniów Chrystusa o gotowość do wyruszenia i posyła nas na misje do świata i do narodów, aby przez nasze świadectwo wiary i głoszenie Ewangelii Bóg mógł ponownie ukazać swoją miłość oraz dotknąć i przemienić serca, umysły, ciała, społeczeństwa i kultury w każdym miejscu i czasie.

2. Ks. Biskup Romuald Kamiński w specjalnym dekrecie wydanym w dniu 16 października informuje, że udzielona na początku pandemii dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Św. nadal obowiązuje. Komunię Św. można również przyjmować na rękę. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy również w kościele i kancelarii. W naszej świątyni zgodnie z wytycznymi może uczestniczyć we Mszy Św. i nabożeństwie tylko 188 osób.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.

4. W czwartek obchodzimy wspomnienie Św. Jana Pawła II.

5. Dziękujemy za przynoszone wypominki, kartki na wypominki znajdują się na stojaku z prasą. Przypominamy, że za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą odprawiane Msze Św. przez cały rok w II niedzielę miesiąca o godz. 12.00. W tę również niedzielę przed Mszami o godz. 9.00 i 12.00 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następujące pary: Leszek Biernacki kawaler z parafii tutejszej i Ewa Zalewska panna z parafii M.B. Łaskawej w Halinowie oraz Marcin Jakub Glinka, kawaler z parafii św. Zygmunta w Słomczynie i Karolina Anna Jelińska, panna z parafii tutejszej.

7. Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. został włączony: Krystian Kowalczyk.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary: 300zł i 3x100zł. Jednocześnie z radością informujemy, że przyjechał już pierwszy transport płyt kamiennych na nową podłogę. Można również zobaczyć wzór głównej płytki, która jest

wyłożona na skrzyni. Prace rozpoczną się już we wtorek.

9. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania naszej gazetki „Lumen”.

10. Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P., Tadeusza Kacprzyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .