XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dzisiaj trwa kiermasz, na którym można  zakupić książki: ” Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości” i „Droga do świętości”. Dochód jest przeznaczony na wsparcie Szkoły im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.  

2.   Dziękujemy mieszkańcom Teresławia, którzy uczestniczą dzisiaj na Jasnej Górze w Dożynkach Ogólnopolskich, reprezentując naszą parafię. Dziękujemy Państwu Grażynie i Zdzisławowi Jańczakom, za wykonanie pięknego wieńca dożynkowego przedstawiającego nasz kościół.

3.   Jutro 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, Zapraszamy na Msze Św. sprawowaną o godz. 8.00 w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników, dzieci i młodzieży Liceum Mundurowego i Szkół Podstawowych, aby prosić Dobrego Boga o błogosławieństwo i pomyślność na ten nowy rok nauki i pracy. 

4.   Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem dnia 9 września. Bliższe informacje podane są w gablotach.

5.   W przyszłą niedzielę 10 września przedstawiciele naszej parafii będą uczestniczyć w Makowej w uroczystości Beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmioro dzieci, która dokona się na Mszy Św.  o godz. 12.00. Przygotowujemy się duchowo do tej uroczystości poprzez nowennę sprawowaną codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 

6.   Dziękujemy za włączenie się w tegoroczny post w sierpniu- miesiącu abstynencji. Na nasze zaproszenie do podjęcia abstynencji od alkoholu i wpisania się do księgi odpowiedziało 16 osób, w tym część na czas dłuższy niż miesiąc.  

7.   Od jutra kancelaria parafialna będzie już czynna według stałego porządku: od poniedziałku do piątku od godziny 16.30 do 17.30 a w środę i sobotę również od 8.00 do 9.00.

8.  Zapraszamy w przyszłą niedzielę 10 września na Rodzinny Piknik Ekologiczny, który rozpocznie się o godz. 15.00 na boisku parafialnym. Cały program pikniku podany jest na plakatach w gablotach. 

9.   W ubiegłą niedzielę w ramach kiermaszu słodkości Sołectwo Olesin zebrało 5717 zł jako wsparcie dla Maksia z Olesina, który walczy z chorobą genetyczną. Bóg zapłać za okazany dar serca.

10.   Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Ksawery Denkiewicz, Antoni Michałowski, Wojciech Szyda i Amelia Zelyunko.   

11.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.