XXI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W czwartek 31 sierpnia ks. proboszcz o godz. 21.00 na Jasnej Górze, będzie prowadził Apel Jasnogórski przed cudownym obrazem M.B. Częstochowskiej, transmitowany przez telewizję „TRWAM’ oraz na YouTube Jasna Góra on-line.  Łączmy się duchowo tego dnia we wspólnej modlitwie.

2.   W I Piątek miesiąca 1 sierpnia po Mszy Św. o godz. 7.00. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie rozpocznie się adoracja, która poprowadzi Wspólnota Piotra i Pawła. Następnie rozpocznie się adoracja indywidualna przez całą noc w kaplicy Adoracji. Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunia Św.

3.   W I sobotę miesiąca 2 sierpnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluton Różańcowy.

4.   W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu różaniec i procesja wokół kościoła. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędą się nasze Parafialne Dożynki. Delegacje z poszczególnych Sołectw zapraszamy wcześniej o godz. 11.45. aby włączyć się z wieńcami do procesji. 

5.   Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św.  będzie możliwość zakupienia książek ” Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości” i „Droga do świętości”. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie Szkoły im. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Książki przedstawiają prawdę o tym, że życie oddane miłości nigdy się nie kończy. Wiktoria Ulma  może być inspiracją dla współczesnych kobiet i wspaniałym przykładem, jak znaleźć siłę, czas dla siebie i dla tych, których nosimy w sercu oraz jak być świętym w codziennym życiu. Wszyscy modlący się na różańcu znajdą na kiermaszu rozważania różańcowe z rodziną Ulmów, stanowiące dopełnienie codziennej modlitwy.  

6.  Od 1 września po Mszy Św. o godz.18.00 odmawiana będzie Nowenna przed beatyfikacją rodziny Ulmów.

7.  W przyszły poniedziałek 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców naszego Liceum Mundurowego i Szkół Podstawowych na Mszę Św. sprawowaną tego dnia o godz. 8.00.  Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii Św., abyśmy z Bożym Błogosławieństwem rozpoczęli nowy rok nauki. 

8.   Nasze Liceum Mundurowe poszukuje nauczyciela matematyki. Prosimy o kontakt z Sekretariatem. 

9.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para:  Daniel Królikowski kawaler i Karolina Milena Dacewicz panna oboje z parafii tutejszej.

10.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Dominika Siegień, Adam Wielgoławski, Jagoda Michalak, Michalina Zagórska, Marcelina Sabina Malesa, Jan Maciej Podolak.

11.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.  

12. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Barbarę Ostrowską, Wieczny odpoczynek…