XXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Jest to okazja, aby zastanowić się nad warunkami skuteczności działań wychowawczych. Mamy ciągle pamiętać , aby kształtować serca własne, swoich dzieci i bliźnich w oparciu o Ewangelię.

2.   Łączymy się duchowo z parafią w Markowej diecezja Przemyska, gdzie trwają uroczystości Beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmioro dzieci. W uroczystościach  uczestniczą również przedstawiciele naszej parafii.

 3.   Zapraszamy czcicieli Matki Bożej w środę 13 września na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00.

4.    W czwartek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża, które przypomina nam, że krzyż, na którym Chrystus nas odkupił, w naszym życiu osobistym, w naszych domach i miejscach publicznych musi zajmować należne i godne czci miejsce. 

5.    W przyszłą niedzielę 17 września odbędą się uroczystości związane z 84 rocznicą Bitwy pod Dębem Wielkim w 1939 r. Rozpocznie je Msza Św. o godz. 10.30. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości na cmentarz, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty Apel Poległych, modlitwa i złożenie kwiatów przy mogile Żołnierzy Września 1939 r. 

6.    Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się rodzinny Piknik Ekologiczny na boisku parafialnym. Program pikniku podany jest w gablotach.

7.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.