XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest jednocześnie uroczystością Patronki naszej Diecezji-Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia przypada również 103. rocznica „Cudu nad Wisłą”, zwycięskiej bitwy pod Radzyminem i święto Wojska Polskiego. W łączności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze zapraszamy na Msze Św. sprawowane jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, na których modlić się będziemy o wolność dla Naszej Ojczyzny i w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego. W czasie każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół, kwiatów i pierwocin zieleni tego roku.

2. Parafia Wielgolas Brzeziński zaprasza 15 sierpnia na festyn odpustowy.
W programie m.in. pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych, zabawa taneczna. Szczegóły na plakacie. 

3. Pan Wójt Gminy Dębe Wielkie i Dyrektor I L.O. PUL zapraszają 17 sierpnia na obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. za Ojczyznę, po której zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem „ Dębski Orzeł Pamięci”. Szczegółowy program na plakacie.

4.  W przyszłą niedzielę 20 sierpnia przybędzie do naszej parafii Ojciec Paulin Leonard Aduszkiewicz, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Homlu na Białorusi, który wygłosi Słowo Boże i po Mszach Św. będzie zbierał ofiary na budowę świątyni.  

5.  W duchowej łączności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę zapraszamy 14 sierpnia na pielgrzymkę do parafii św. Wawrzyńca w Gliniance, aby przed obrazem Matki Bożej Glinieckiej ofiarować naszą parafię, rodziny i nas samych. Pielgrzymka wyruszy o godz. 16.30 z naszego kościoła, aby dotrzeć do Glinianki, gdzie będzie odprawiona Msza Św., różaniec, Apel Jasnogórski, a po nich odbędzie się wspólna Agapa.

6.  Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach od 8 do 10 września, której głównym punktem jest udział w uroczystościach beatyfikacyjnych rodziny Ulmów. Przewidziane jest również nawiedzenie miejsc kultu i zwiedzanie zabytków diecezji przemyskiej. Szczegółowe informacje i zapisy  w zakrystii. 

7.  Wypominki będą czytane w przyszłą niedzielę przez Mszami św. o godz. 9.00 i 12.00

8.  W najbliższy poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki parafialnej „Lumen”. 

10.  8 sierpnia zmarł Kazimierz Kondracki, Tata ks. Pawła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…