VII NIEDZIELA  ZWYKŁA 

1.  Dnia 22 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane o godz., 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. na których odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak przyjęcia pokuty i uświadomienie sobie, że na tej ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami o kruchej egzystencji. Tego dnia obowiązuje post ścisły i pamiętajmy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku. Przypominamy, że Wielki Post ma charakter pokutny i należy powstrzymać się od udziału w zabawach. 

2. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.  

3. Pod chórem będzie wystawiony Krzyż Pasyjny, aby Go czcić i adorować, przy nim będą wyłożone „Zdrapki Wielkopostne 2023” jako propozycja zadań na każdy dzień Wielkiego Postu, które warto podjąć w naszych rodzinach.

4.  Dzisiaj „Niedziela Chleba”, prosimy pobrać poświęconą bułkę i chleb. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną przekazany na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.  

6.  Apostolat Złota Róża zaprasza na Ogólnopolski Zjazd do Częstochowy w dniach 4-5 marca. Pełne informacje podane są w gablotach. 

7.  Drodzy parafianie! Z serca dziękujemy Wam za tegoroczną kolędę, za Waszą życzliwość i otwartość serca dla kapłanów. Spotkaliśmy wielu nowych parafian, których z radością witamy w naszej wspólnocie. Spotkaliśmy też parafian, których rzadko widać na niedzielnej Mszy Św., ale zawsze na nich czekamy i zapraszamy na spotkanie z Jezusem Chrystusem na Eucharystii i w Sakramencie Pokuty. Pary małżeńskie żyjące w wolnych związkach zachęcamy do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa, aby stworzyli święte rodziny. Zachęcamy do coraz większej miłości bliźniego w rodzinie, szacunku do starszych i szukania w Bogu siły do pokonania wszelkich kryzysów miłości małżeńskiej. Spotkaliśmy też chorych i biednych, których będziemy jeszcze bardziej wspierać poprzez posługę samarytańską naszego Parafialnego Caritas. Nasza Kolęda trwała 34 dni i odwiedziliśmy 1346 rodzin. Nie przyjęło nas 193 rodzin. Z okazji kolędy na potrzeby parafii zebraliśmy 104.400 zł. a na remont starej plebanii 16.270 zł. Dziękujemy za Waszą wielką ofiarność i troskę o funkcjonowanie parafii, bieżące remonty i nowe inwestycje. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać. 

8.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.