I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.

2.  Jutro 27 lutego po Mszy Św. o godz. 18.00 w naszej Katedrze przy ul. Floriańskiej rozpocznie się wernisaż na nowo namalowanych obrazów Jezusa Miłosiernego według wskazówek, które otrzymała s. Faustyna Kowalska w objawieniach. Wystawa na którą serdecznie zapraszamy mieści się w podziemiach Katedry i potrwa do 2 kwietnia. Obraz namalowany przez znanego artystę z Krakowa, Pana Krzysztofa Klimka, będzie zakupiony dla naszej parafii.

3.  W czwartek 2 marca Apostolat Złotej Róży o godz. 17.30 poprowadzi różaniec.

4. W piątek 3 marca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Drodze Krzyżowej  dla dorosłych nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja ogólna do godz. 20.00, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła, następnie rozpocznie się całonocna adoracja indywidualna w Kaplicy Adoracji.  Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.

5. W sobotę 4 marca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluton Różańcowy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.

7. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim z tej okazji zaprasza dnia 5 marca w niedzielę o godz. 17.00 do Restauracji Dębianka na montaż słowno-muzyczny: „Listy Niezłomne Listy Wyklęte I… .

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie starszej grupy młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

9.  Apostolat Złota Róża zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-5 marca. Bliższe informacje podane są w gablotach.

10.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii została włączona: Amelia Maria Kowalczyk.  11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobranie gazetki „Lumen”.