VI NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Dnia 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, który ma charakter pokutny i który ma nas godnie przygotować na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00., 10.00., 17.00., i 18.00. W czasie każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak przyjęcia pokuty i przypomnienia, że jesteśmy na tej ziemi pielgrzymami o kruchej egzystencji i naszej małości wobec Wielkości i Wszechmocy Pana Boga. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. Środa Popielcowa rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  3. Przy ołtarzu bocznym zostanie ustawiony krzyż, który będziemy uroczyście adorować w Wielki Piątek. Obecnie ze względu na warunki sanitarne podejdźmy do niego i uklęknijmy przed nim, aby podziękować Jezusowi Chrystusowi za Jego miłość, jaką nam okazał przez ofiarę na krzyżu. Obok Krzyża będą wyłożone „Zdrapki Wielkopostne 2021” jako propozycja 40 zadań na każdy dzień Wielkiego Postu, które warto podjąć w naszych rodzinach.
  4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.