IV  NIEDZIELA  ADWENTU

1.   Zapraszamy na ostatnie Msze Św. Roratnie sprawowane o godz. 6.45.  

2. W sobotę 24 grudnia Dzień Wigilijny. Zadbajmy o tradycyjnie chrześcijańską oprawę wieczerzy, której obrzęd podany jest w pakiecie opłatkowym. To szczególny dzień miłości i okazja, aby odnowić przerwane lub zaniedbane więzi rodzinne. W czasie wigilii nie spożywamy alkoholu i zgodnie z Polska tradycją, powstrzymujemy się tego dnia od się od spożywania pokarmów mięsnych.

3.  Zapraszamy na dwie Pasterki, pierwsza dla rodziców z dziećmi o godz. 22.00. druga tradycyjna o godz. 24.00. Ofiary zbierane w czasie Pasterek są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. 

4.   W niedzielę w Pierwszy Dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o godz., 7.00. W drugi dzień Świąt Msze Św. według porządku niedzielnego i taca jest przeznaczona na budujące się świątynie w naszej diecezji.

5. Prosimy zgłaszać swoich bliskich chorych, których odwiedzimy z Komunią Św. w piątek 23 grudnia od godz. 10.00. 

6.  Szkolne Koło Caritas zaprasza do stoiska ze świątecznymi ozdobami. Rękodzieło wykonane przez dzieci, młodzież oraz ich rodziców powstało z myślą o dzieciach niepełnosprawnych. Kolejny rok walczymy o spełnienie marzeń- wybudowanie Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego.

7. Dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy wszystkie rodziny na Orszak Trzech Króli organizowany przez Wspólnotę Świętych Piotra i Pawła. W tym roku odbędzie się on w czasie popołudniowym. O godz. 14.30 powitamy Mędrców ze Wschodu pod Urzędem Gminy w Dębem Wielkim. Następnie powędrujemy do naszego parafialnego Betlejem w kościele i spotkamy się ze Świętą Rodziną. Na wędrownym szlaku pojawia się postacie, które będą nas zniechęcać do drogi. Będą też dobre anioły, które wskażą drogę- ich się słuchamy.  Około godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta z oprawą kolędową grup śpiewających.

8.  Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2022 obchodzili swój jubileusz ślubu. 

9.  Dzielimy się wielką radością, że Pan Premier Minister Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał nam 242.000. zł na remont starej zabytkowej plebanii. Dziękujemy naszemu parafianinowi Panu Sylwestrowi Karwowskiemu za Jego wsparcie i staranie, aby te środki zostały przyznane jeszcze w tym roku. W czasie kolędy można złożyć również ofiarę na remont plebanii, gdyż musimy posiadać 20% tej sumy jako wkład własny.

10. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 zostanie otwarta i poświęcona nowa siedziba Caritas, powstała w miejscu starej kotłowni w domu parafialnym. Dziękujemy Wolontariuszom Caritas ich rodzinom oraz Plutonowi Różańcowemu za wykonanie prac remontowych i adaptacyjnych.

10.   Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie kościoła: 100zł.

11.  Przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa są wystawione poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na remont zabytkowej plebanii.  

12.  Kolędę w formie tradycyjnej, rozpoczniemy już po Świętach. Prosimy o zapoznanie się planem kolędy, który jest wywieszony w gablotach, podany na stronie internetowej parafii i na Facebooku.

13. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Jan Kobza i Nikodem Rzepka.

14.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.