NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
  1. Dzisiejsza Uroczystość Chrztu Pańskiego niech będzie dla nas przypomnieniem naszego Chrztu, modlitewnym podziękowaniem naszym rodzicom i chrzestnym, że przez ten sakrament staliśmy się Dziećmi Bożymi zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła Katolickiego. Przy tej okazji zachęcamy, aby rodzice nadawali swoim dzieciom imiona chrześcijańskie, które noszą święci, aby mieli swoich patronów.
  2. W sobotę 16 stycznia od godziny 15 rozpoczniemy nasze piąte kolędowanie. Trasa kolędy jest następująca:

DNIA  16 STYCZNIA 2021 r. ( sobota ) – od godz. 15.00

Kościół – ulice: Warszawska ( strona północna od świateł do wiaduktu), Długa, Ogrodowa, Szklarniowa, Długa, Mazowiecka, Spacerowa, Kolejowa, Wielgolas Duchnowski, Historyczna, Przyrodnicza, Olszowa, Brzozowa, Zielona, Batalionu Parasol, Wesoła, Kościelna, Kościół.

  1. W przyszłą niedzielę 17 stycznia również od godziny 15 odbędzie się ostatnie szóste kolędowania. Przejedziemy następującą trasą:

DNIA  17 STYCZNIA  2021 r. ( niedziela ) – od godz. 15.00

Kościół – ulice: Kościelna, Armii Krajowej, Wiśniowa, Malinowa, Polna, Porannej Rosy, Polna do Rudy, Południowa, Kościelna, Kościół.

  1. Dziękujemy, że cierpliwie oczekujecie na nas przed domem, że przychodzicie z dalszych ulic czy domów do trasy głównej. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe na bieżące potrzeby parafii i dalsze remonty kościół. Otrzymacie okolicznościowy folder z modlitwą błogosławieństwa, którą trzeba odmówić wspólnie w domu po spotkaniu z kapłanami. Program dalszej kolędy podany jest na stronie internetowej parafii i na Facebooku.
  2. Na zaproszenie indywidualne w sobotę chcemy odwiedzić rodziny, które przybyły do naszej parafii i chcą poświęcić swój nowy dom.
  3. W niedzielę 24 stycznia po każdej Mszy św. Odbędzie się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, jako uroczyste zakończenie kolędy. Szczególnie zapraszam te rodziny, które nie mogły się z nami spotkać w wyznaczonych terminach aby otrzymać karnet kolędowy i specjalne błogosławieństwo.
  4. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na nową podłogę: 500 zł i 2×100 zł.
  5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania naszej gazetki  „Lumen.
  6. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Wieslawę Flis, Eugeniusza Wójcika i Jana Jackowicza. Wieczny odpoczynek… .