IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o  godz. 17.15 – dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.

2.    Z racji niedzieli Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. obchodzona jest jutro. Niech to święto przypomina wszystkich mężom i ojcom, jak ważną rolę spełniają w życiu swojej rodziny, okazując miłość i troskę o najbliższych

3.   Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w piątek dnia 24 marca, pod hasłem „Idę, bo szukam nadziei”. Droga Krzyżowa drogami Gminy Dębe Wielkie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Pełne informacje podane są na plakatach, na stronie internetowej parafii, i na facebooku.

4.  Młodzież z organizacji skautowej „Wędrownicy” zaprasza w okresie Wielkiego Postu na wspólną modlitwę Jutrzni w sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00.

5. W piątek 24 marca obchodzimy Uroczystość Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.30 w naszym kościele oraz na uroczystość przy kamieniu pamięci w Olesinie, która rozpocznie się o godz. 11.30.

6.  W sobotę 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji. Od 19 do 25 marca będzie trwał Tydzień Modlitw O Ochronę Życia pod hasłem „Troska o życie od poczęcia- wychowaniem do pokoju”.

Tego również dnia obchodzimy 31 rocznicę erygowania naszej Diecezji warszawsko-praskiej, którą w specjalnym akcie zawierzymy miłosierdziu Bożemu.

7.  W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Tomasz Koszyk – Chrystusowiec z Władysławowa. Dokładny plan rekolekcji w kościele i w Szkole Podstawowej, podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i facebooku.

8.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Piotr Sadoch kawaler z par. tutejszej i Kinga Grabowska panna z par. Narodzenia N.M.P. w Mińsku Maz., Adam Szymerowski kawaler z par. Św. Józefa Obl. N.M.P. w Sychowie i Aleksandra Chłopik panna z par. tutejszej.

9.  Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Koło Różańcowe z Olesina – 300zł. mieszkańcy Olesina -250 zł. mieszkańcy Rysi -283zł. na remont plebanii 400zł. i 100zł, na ogrzewanie kościoła 100zł.

10.  Przez sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościołami i parafii został włączony Antoni Kania

11.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobranie gazetki „Lumen”.

12.   Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P:  Marzenę Uznańską, Edwarda Szubę, Marka Jankowskiego, Jerzego Tabiszewskiego i Edytę Kopczyńską . Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .