V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Tomasz koszyk ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców z Władysławowa. Zapraszamy na Msze Św. z naukami dla dorosłych sprawowane w poniedziałek, wtorek i środę  o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30.  Dzięki staraniom Wspólnoty Św. Piotra i Pawła jutro w Szkole Podstawowej w ramach rekolekcji, Teatr EDEN z Wieliczki wystawi sztukę „Prawdziwy Skarb”, o godz. 10.30 dla uczniów grupy młodszej a o godz. 11.30 dla uczniów grupy starszej. Pełen plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży we wtorek i środę w kościele, podany jest w gablotach na stronie internetowej parafii i Facebooku. Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom naszej Szkoły Podstawowej i Liceum Mundurowego za pomoc w organizacji rekolekcji w kościele i szkole. Ofiary zbierane na tacę w środę są przeznaczone dla Ojca Rekolekcjonisty jako dar wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego.

2.   Zapraszamy w piątek 31 marca na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, która rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00.

3.   W sobotę 1 kwietnia po Mszy Św. o godz. 7.00. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.

4.  Komendant Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej i Wójt Gminy Dębe Wielkie zapraszają w sobotę 1 kwietnia na obchody 192 rocznicy Bitwy Pod Dębem Wielkim. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz. 10.00, następnie o godz. 11.00,  dalsza część uroczystości pod pomnikiem generała brygady Franciszka Sznajdego. Po uroczystości zapraszamy na Piknik Żołnierski w programie: występ orkiestry wojskowej, symulator zdarzeń, symulator jazdy 3D, kuchnia polowa i Biwak Epokowy.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa, po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wręczenie nagród laureatom „Konkursu na Palmę Wielkanocną”. Następnie nasz chór parafialny zaprasza do pozostania pod krzyżem z Matką Bożą, aby wysłuchać koncertu pięknych brzmień utworu Stabat Mater Rhainberger (czyt. Rainbergara). Chór wykona tę sekwencję wraz z  4–oma okolicznymi chórami ( z Mińska Maz. Mrozów, Sulejówka)  z towarzyszeniem organów.

6.   O godz. 17.15 w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

7.  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla bielanek. A po Mszy Św. o godz. 12.00 również w sali domu parafialnego,  spotkanie młodzieży I roku przygotowania do bierzmowania.

8.   Prosimy o przynoszenie suszonych kwiatów na procesję rezurekcyjną.

9. Zachęcamy do nabywania świeć wielkanocnych i palm, które będą rozprowadzane za tydzień. Dochód ze sprzedaży świec i palm jest przeznaczony na pomoc wielkanocną, potrzebującym z naszej parafii.

10.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Piotr Sadoch kawaler z par. tutejszej i Kinga Grabowska panna z par. Narodzenia N.M.P. w Mińsku Maz., Adam Szymerowski kawaler z par. Św. Józefa Obl. N.M.P. w Sychowie i Aleksandra Chłopik panna z par. tutejszej,  Rafał Grzegorz Zaj kawaler z par. tutejszej i Weronika Agnieszka Nowicka panna z par. Narodzenia N.M.P, w Mińsku Maz.

11.  Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Sołectwo Dębe Wielkie  Północ- 750 zł, Sołectwo Dębe Wielkie- Wschód- 310zł., KŻR Matki Bożej Fatimskiej – 300zł., Pięć rodzin z Hutnej Góry- 260 zł., Róże Rodzinne- 200zł.

12.   Przez sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościołami i parafii zostali włączeni: Dawid Andrzej Abelec i Michał Sadoch.

13.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobranie gazetki „Lumen”.

14.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P: Weronikę Burzyńską i Jerzego Uzdowskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .