IV  NIEDZIELA WIELKANOCY

1.   Jutro rozpoczyna się miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny, które będzie sprawowane codziennie o godz. 17.30. Zachowajmy nasz piękny Polski zwyczaj nabożeństw majowych przy kapliczkach lub krzyżach, aby w litanii wyśpiewać naszą cześć  i przywiązanie do Matki Bożej.

2.  We wtorek 2 maja przypada Święto Flagi Narodowej, pamiętajmy o jej wywieszeniu przy naszych domach.

3.  W środę 3 maja obchodzimy uroczystość Najsw. Maryi Panny, Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane jak w każdą niedzielę. 

4.  W czwartek 4 maja obchodzimy wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji. Jest On również patronem wszystkich strażaków. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Druhnach i Druhach z OSP w Dębem Wielkim, którzy z narażeniem swojego życia ratują czyjeś życie, mienie i cały dobytek. Dziękujemy im też za każda pomoc i posługę na rzecz naszej parafii. Uroczysta Msza Św. w intencji strażaków zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.  

5.  W piątek 5 maja po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie do Najśw. Serca Pana Jezusa rozpocznie się adoracja przed Najśw. Sakramentem na którą szczególnie zapraszamy młodzież I i II roku przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Adoracje poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła. Następnie rozpocznie się adoracja indywidualna przez całą noc. Tego również dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.   

6.   W sobotę 6 maja po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.   

7.  W  przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec.

8.   Szkoła Podstawowa im. Bł. Kard. S. Wyszyńskiego w Kobiernem, organizuje Rekolekcje dla małżeństw w dniach 5 – 7 maja, które poprowadzi redaktor Apostolatu Małżeństw O. Ksawery Knotz. Bliższe informacje podane są na plakatach w gablotach. 

9.  Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy organizowana przez Pluton Różańcowy, która odbędzie się w dniach 10-14 sierpnia. Nowo wyznaczona trasa biegnie szlakiem sanktuariów w Loretto, Niepokalanowie, Miedniewicach, Smardzewicach i Gidlach. Szczegóły tegorocznej pielgrzymki oraz kontakt do organizatorów znajdują się na plakatach wywieszonych w gablotach a także na stronie Faceboka naszej parafii. Ponadto zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej

10.  Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące pary: Ernest Błażej Kierzkowski kawaler z par. Św. Antoniego w Mińsku Maz. i Patrycja Murach panna z par. tutejszej – Tomasz Grzegorz Grądzki kawaler z par. tut. i Martyna Łukasiak panna z par. N.M.P Matki Kościoła w Sulejówku – Krzysztof Andrzej Szubiczuk kawaler z par. tutejszej i Paulina Miszel panna z par. Św. Mikołaja w Lądku – Kamil Jan Litwin kawaler z par. M.B. Częstochowskiej w Piastowie i Magdalena Jackiewicz panna z par. tutejszej.

11.  Do wspólnoty Kościoła i Parafii poprzez Sakrament Chrztu Św. zostali włączeni: Tomasz Paweł Biernacki i Helena Wiktoria Frąckiewicz. 

12.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 

13. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Tadeusza Kuczkowskiego. Wieczny odpoczynek…  .