III  NIEDZIELA WIELKANOCY

1.   Dzisiaj Niedziela Biblijna pod hasłem „ Czy chcecie gardzić Kościołem Boga” (1 Kor 11,22) jest to również – Siódme Narodowe Czytanie Pisma Św. Przed każdą Mszą Św. Wspólnota Św. Piotra i Pawła czyta wybrane fragmenty Pisma Św. Zachęcamy do pobrania karteczek, z zaznaczonym fragmentem Pisma Św., które są wystawione przy wyjściu z kościoła aby przeczytać i rozważyć otrzymane słowo osobiście albo w gronie rodziny. Niech posłuży nam jako okazja do medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego życia.

2. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby posługiwać w Liturgii poprzez czytanie Słowa Bożego lub śpiewanie psalmu w czasie Mszy św. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

3. Gościmy dzisiaj Pana Sławomira Kaczora – promotora kultu męczennika Bł. Ks.  Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do obejrzenia pięknej  wystawy o życiu i śmierci Błogosławionego.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć płytę z nagraniami 16 kazań Bł. Ks. Jerzego. 

4.  Jutro 24 kwietnia obchodzimy  Uroczystość Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Niech ten dzień będzie dla nas Polaków momentem zadumy nad korzeniami naszej wiary, sięgającej lechickiego wzgórza prastarego Gniezna, gdzie znajdują się Jego relikwie.  

5.  W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na spotkanie po Mszy Św. o godz. 12.00, a po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która II rok przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. 

6. Szkoła Podstawowa im. Bł. Kard. S. Wyszyńskiego w Kobiernem, organizuje Rekolekcje dla małżeństw w dniach 5–7 maja, które poprowadzi redaktor Apostolatu Małżeństw O. Ksawery Knotz. Bliższe informacje podane są na plakatach w gablotach i na FB parafii.

7.   Dziękujemy Panu Leszkowi Woźnicy i Panu Andrzejowi Pędowskiemu za wykonanie pulpitu  na którym będzie wykładana nasza parafialna gazetka „Lumen”. 

8. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące pary: Mateusz Hajdacki kawaler z par. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie i Małgorzata Batycka panna z par. tutejszej oraz Ernest Błażej Kierzkowski kawaler z par. Św. Antoniego w Mińsku Maz. i Patrycja Murach panna z par. tutejszej. 

9.   Do wspólnoty Kościoła i Parafii poprzez Sakrament Chrztu Św. zostali włączeni: Oliwier Mosor, Maksymilian Grzegorz Stańczuk, Krzysztof Gańko, Sara i Tomasz Denkiewicz. 

10.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 

11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy:  Andrzeja Jackiewicza, Henryka Lamparskiego, Grażynę Urbańską i Wiktorię Marszałek. Wieczny odpoczynek…  .