III NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Drodzy Parafianie. Z serca dziękujemy Wam za tegoroczną, wyjątkowo inną kolędę. Za spotkanie i wspólną modlitwę, za cierpliwie oczekiwaliście  nas przed domem, przychodząc z dalszych ulic do trasy głównej, za przygotowanie małych ołtarzy polowych. Wdzięczny jesteśmy Panu Jackowi Kępińskiemu z Warszawy, który był pomysłodawcą połączenia kolędy z kolędowaniem i za Jego udział w kolędowaniu. Dziękuję także moim przyjaciołom, którzy z ogromną radością pełnili rolę kolędników. Ich obecność miała sprawić Wam Kochani parafianie niespodziankę. W sposób szczególny dziękuję Pani Małgorzacie Kępińskiej – Wardak za przygotowanie strojów dla kolędników. Wdzięczny jestem naszym druhnom i druhom strażakom z OSP w Dębem Wielkim za trud pilotowania, zabezpieczania trasy i za stronę techniczną całej kolędy. Dziękuję komendantowi Panu Grzegorzowi Ostrowskiemu, Karolinie Szymaniak, Kindze Woźnica, Grzegorzowi Woźnica, Arturowi Woźnica, Dariuszowi Woźnica, Danielowi Królowi, Marcinowi Piekutowi, Jakubowi Rekowi, Krystianowi Kwiatkowskiemu, Adrianowi Kondratowiczowi, Tomaszowi Błażejczykowi, Łukaszowi Kordalewskiemu, Mateuszowi Ostrowskiemu, Łukaszowi Pędowskiemu. Dziękuję Panu Tomaszowi Chrzanowskiemu za użyczenie wozu cygańskiego dla kolędników. Bóg zapłać za złożone ofiary przy okazji kolędy, zebraliśmy 69.750 zł.
  2. Bóg zapłać za złożone ofiary na odnowienie ołtarza głównego: 500zł. 400zł. 2x200zł i 4x100zł.
  3. Informuję również, że za opłatki zebraliśmy 20.747zł. na odnowienie i pozłocenie ołtarza głównego.
  4. W przyszła niedzielę w ramach „Dnia Solidarności z Chorwacją”, będą zbierane dodatkowe ofiary na pomoc po trzęsieniu ziemi.
  5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania   naszej gazetki  „Lumen.

6.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Adama Dąbrowskiego i Antoniego Piotrzkowicza. Wieczny odpoczynek…