III   NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiaj jest piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczynamy również XIII Tydzień Biblijny, któremu w tym roku towarzyszą słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Chrystus zaprasza wszystkich swoich uczniów, aby podczas tej Uczty ofiarnej przyjmowali Chleb z nieba pod dwiema postaciami: Ewangelii i Eucharystii. Po Mszy Św. Wspólnota Świętych Piotra i Pawła będzie rozdawać fragment Pisma Świętego. Przeczytajmy go z namaszczeniem w domu wraz z całą rodziną.
  2. Dnia 23 kwietnia w piątek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
  3. W piątek 30 kwietnia po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci którzy przystępują do I Komunii Św. 9 maja.
  4. Informujemy, że na nowy ołtarz Eucharystyczny i nową ambonkę w ramach Jałmużny Wielkopostnej zebraliśmy w sumie 48.288 zł. W sposób szczególny dziękujemy anonimowej osobie, która do skarbony wrzuciła       2 razy po 10.000zł. i drugiej osobie, która wrzuciła 3500zł. Dziękujemy za ofiarę Plutonowi Różańcowemu, który na nową ambonkę przekazał 16.000zł. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy okazali swój dar serca na ten święty cel ufundowania nowego Ołtarza Eucharystycznego i nowej Ambonki.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Szymon Niemczak kawaler z parafii Chrośla i Monika Biernacka panna z parafii tutejszej.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.
  7. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Mirosława Piotrkowicza, Janinę Tkaczyk, Marka Ładno, Piotra Gontarza, Józefa Szczepka i Stanisławę Konowrocką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .